Vzhůru do oblak: recenze létajícího robota Zip Flyer

7. říjen 2020

4 minuty čtení

Stavění nás prostě baví. Tentokrát jsme si vzali do parády robotický vystřelovač vrtulí Zip Flyer od HEXBug. Podívejte se, jak jsme si poradili s konstrukcí a jak vysoko vrtule vyletí.

Stavebnice i pro začátečníky

Stavebnice Zip Flyer je určená pro děti od 8 let a má nižší obtížnost číslo 2. Označení odpovídá, například při stavění robotického katapultu s obtížností 4 jsme se zapotili mnohem víc.

V krabici najdete obrázkový návod, který ukazuje i reálnou velikost dílků. Těch je v krabici celkem 80. Nám se při stavění osvědčilo rozdělit si je na hromádky podle typu:

  • spojovací nýtky s podložkami a kolečky,
  • destičky s dírkami
  • a speciální kousky, jako jsou osičky, vrtule nebo zipový pásek.

S obrázkovým návodem jde stavění snáz.

Vystřelovač sestrojíte za 10 minut

Stavění je opravdu jednoduché a dílky do sebe pěkně zapadají, i když Vali měla trochu problém zatlačit nýtek do destičky. Nakonec jsme to ale zvládli a za 10 minut byl vystřelovač vrtulí kompletní.

V balení jsou celkem 3 vrtule. S jednou střílíte a další dvě jsou jako náhrada pro případ, že se vám první ztratí.

Náhradní vrtule připevníte přímo na tělo vystřelovače.

Vrtuli vystřelíte pomocí pásku se zipem, který zasunete do mechanismu stroje. Jeho rychlým vytažením roztočíte přes ozubená kola vrtuli a ta se vznese přímo nahoru. Čím rychleji pásek vytáhnete, tím víc se vrtule roztočí a dosáhne větší výšky.

Rychlým vytažením pásku se zipem vystřelíte vrtuli až do 9 metrů.

Připravte se na letecké dobrodružství

Zip Flyer jsme vyzkoušeli venku i doma. Venku je na hru víc místa, ale jelikož vrtule vyletí až do výšky 9 metrů, dost možná ji budete hledat za plotem u sousedů. Takže jsme se raději přesunuli dovnitř.

Doma jsme soutěžili v tom, kdo dostane vrtuli blíž ke stropu, aniž by se ho dotkla. Chtělo to cvik, ale nakonec byl souboj hodně napínavý. O rozbitou vázu nebo květináč se nebojte. Naplno roztočená vrtule shodí maximálně prázdný plastový kelímek.

Odhadnout, jak vysoko vrtule vyletí, není jen tak.

Vystřelovač Zip Flyer, stejně jako ostatní stavebnice z edice VEX Robotics, pomáhají dětem zábavným způsobem pochopit vědu. S vystřelovačem vrtulí si děti například lépe představí, jak funguje mechanismus ozubeného kola nebo odpor vzduchu.

Fyzikální zákony si děti osvojí také při hře s pistolí Swtich Grip nebo katapultem Ambush Striker.

Dál čtěte:

Vítejte v Gothamu! LEGO Batman lampička vám pomůže u předčítání napínavých příběhů

Vítejte v Gothamu! LEGO Batman lampička vám pomůže u předčítání napínavých příběhů

Čtení napínavých příběhů potají pod peřinou. Znáte to taky? My jsme si v dětství svítili v lepším případě starou baterkou. Bylo to taky dobrodružství, ale teď nám na knihu svítí stylový LEGO hrdina. Vali jsme pořídili praktickou lampičku, kterou si připevní rovnou na knížku, a v článku si na ni posvítíme.

Bláznivý závod v bludišti: která HEXBug robotická myš dorazí dřív k sýru?

Bláznivý závod v bludišti: která HEXBug robotická myš dorazí dřív k sýru?

Už jste někdy viděli myší závody v bludišti? U nás jedny takové proběhly. Ale ne, neutekli nám neposední domácí mazlíčci. Testovali jsme robotické myšky od HEXBug, se kterými se pobaví děti i kočičí lovci. Podívejte se, jak robotické myšky dovádí v bludišti nebo prohání kočky.

Sestavte si domácí ZOO a staňte se ošetřovatelem nových Squismallows

Sestavte si domácí ZOO a staňte se ošetřovatelem nových Squismallows

Jemné a měkkoučké Squishmallows jsme vám už představili v jednom z předchozích článků. Teď se jejich rodinka rozšířila o nové členy. Někteří mají i své velké sourozence. Zveme vás do naší plyšové ZOO, kde vám Vali představí nové zvířecí osobnosti.