Uspořádali jsme napínavou jízdu kuliček s houpačkou Hubelino

Uspořádali jsme napínavou jízdu kuliček s houpačkou Hubelino

12. duben 2021

3 minuty čtení

Se základní stavební sadou Hubelino kuličkodráhy sestavíte podle návodu čtyři varianty drah. Když k ní přidáte rozšiřující sadu Hubelino se dvěma houpačkami, která má navíc 41 stavebních dílků, bude jízda ještě zábavnější. Nechte děti, ať vymyslí, jak rozšířit základní dráhu a uvidíte, jak je stavění i napínavá jízda pohltí. Inspirujte se v článku, jak jsme sadu s houpačkami využili my.

Dřív jsme si vyzkoušeli připojit ke kuličkodráze Hubelino střechy a výtah pro kuličky. Tentokrát jsme otestovali další doplňkovou vychytávku pro kuličkodráhy v podobě houpaček.

Hurá na houpačku!

Rozšiřující houpačková sada se 46 dílky obsahuje:

  • zelenou základovou podložku 16 × 22,5 cm,
  • 25 bílých kostiček na základy,
  • 16 dílků s barevnými cestičkami,
  • 2 kuličky
  • a 2 oranžové houpačky.

Houpačková sada rozšíří a oživí kuličkodráhu, kterou už doma máte nebo poslouží jako samostatná stavebnice, ze které sestavíte mini kuličkodráhu se dvěma houpačkami.

Houpačkovou sadu využijete i samostatně na mini kuličkodráhu.

Barevné kuličkodráhy Hubelino jsou určené pro děti od 3 let. Pokud si nejste jistí, jestli z nich budou vaše děti nadšené, je právě tahle sada s téměř pár dílky a 2 houpačkami ideální na první odzkoušení. Jestli prcka zaujala, poznáte hned při stavění i samotné jízdě kuliček.

U nás se k sestavování přišla podívat i roční Justinka a hned pochopila, kam kuličku dát, aby sjela po cestičce dolů. I přesto, že ji to evidentně hodně bavilo, takto malým dětem hraní s dráhou nedoporučujeme. Barevné kuličky totiž vypadají jako žvýkačky z mého mládí a lákají k ochutnání.

Dvě houpačky a tři varianty dráhy

V návodu jsou 3 varianty dráhy s oběma houpačkami. Vali podle obrázku postupně všechny dráhy postavila a u každé jsme prozkoumaly, jak se kulička v houpačce chová.

Zatím jsme s Vali vypozorovaly:

  • Aby kulička pokračovala v jízdě, musí téměř zastavit a pak se překulí na jednu ze dvou cestiček, která z houpačky pokračuje dál.
  • Když se potkají v houpačce dvě kuličky, nejdříve pokračuje v jízdě ta, která má méně pohybové energie. 
  • Někdy se taky stane, že se dvě kuličky zaseknou v jednom místě houpačky a neprojde ani jedna, ale to se děje výjimečně.

S Vali jsme tipovaly, která kulička projede dřív, když se na houpačce potkají.

Valentinku celkově fascinovalo pozorování kuliček, jak se chovají v novém prvku. Na kuličkodráze malému školákovi pěkně předvedete a vysvětlíte fyzikální jevy, jako je gravitace nebo zrychlení.

Barevné Hubelino stavebnice jsou pro děti od 3 let užitečným a zábavným dárkem v jednom. Pohodlně je nakoupíte v internetových hračkářstvích, jako jsou Maxíkovy hračky nebo Pompo.

Stavbu jsme doplnily i kostkami a panáčky LEGO DUPLO.

Podívejte se na další videa na našem YouTube kanále nebo rovnou klikněte na odebírat, ať vám žádné video už neuteče.