Kuličko: nahoru, dolů! Jak funguje Hubelino výtah pro kuličkodráhy

7. leden 2021

3 minuty čtení

„Mamí, a můžou kuličky do výtahu?“ Do toho z dílny Hubelino určitě. Tentokrát jsme vyzkoušeli rozšíření pro barevné kuličkodráhy Hubelino v podobě výtahu, který vozí kuličky. Podívejte se, jak u nás tahle vychytávka obstála.

Kuličkodráhu Hubelino jsme testovali už v minulých recenzích, a abychom si barevnou zábavu s ní ještě zpestřili, přidali jsme navíc výtah, který kuličky po zběsilé jízdě vždy přesune zase na začátek dráhy.

Sada s výtahem obsahuje:

  • 3 průhledné tunely,
  • základnu výtahu s tlačítkem,
  • výstup z výtahu
  • a 18 barevných kuliček.

Z tohoto rozšíření sestavíte výtah k jakékoliv barevné kuličkodráze Hubelino pro malé stavitele od 4 let.

I když výtah plný barevných kuliček připomíná dávkovač na žvýkačky, jeho hlavní funkcí je vozit kuličky na vrcholek kuličkodráhy.

Jak výtah funguje?

Plastové tunely na sebe jednoduše napojíte, a tak vznikne výtah vysoký, jak potřebujete. Jsou navíc průhledné, takže kuličky při cestě vzhůru můžete i sledovat.

Základem výtahu jsou 3 průhledné tunely.

Po divoké jízdě na dráze zamíří kulička rovnou do výtahu. Stisknutím tlačítka se všechny kuličky posunou o jednu pozici výš a ta, která je úplně nahoře se z výtahu vykutálí zase na dráhu. Vznikne tak nekonečná jízda barevných kuliček.

Pohodlnou cestu do výtahu i z něj zařídíte kuličkám tak, že postavíte začátek i konec kuličkodráhy přesně nad sebou. Nebo rovnou vyzkoušejte variantu se dvěma starty. Z prvního vypouštíte kuličky sami a na druhém se o ně postará výtah. Z vlastních zkušeností ale můžeme říct, že je to pak docela honička.

Hubelino výtah se kuličkám postará o nekonečnou jízdu.

Díky vychytávkám a rozšíření, jako je výtah, získá Hubelino kuličkodráha nové funkce, což pro děti znamená i nové způsoby hry. Takové doplňky jsou i skvělým tipem na dárek od prarodičů kteří budou mít na příští narozeniny i Vánoce vystaráno.

Podívejte se i na další videorecenze na našem YouTube kanále nebo rovnou klikněte na odebírat, ať už vám žádné video neuteče.

Dál čtěte:

Bláznivý závod v bludišti: která HEXBug robotická myš dorazí dřív k sýru?

Bláznivý závod v bludišti: která HEXBug robotická myš dorazí dřív k sýru?

Už jste někdy viděli myší závody v bludišti? U nás jedny takové proběhly. Ale ne, neutekli nám neposední domácí mazlíčci. Testovali jsme robotické myšky od HEXBug, se kterými se pobaví děti i kočičí lovci. Podívejte se, jak robotické myšky dovádí v bludišti nebo prohání kočky.

Sestavte si domácí ZOO a staňte se ošetřovatelem nových Squismallows

Sestavte si domácí ZOO a staňte se ošetřovatelem nových Squismallows

Jemné a měkkoučké Squishmallows jsme vám už představili v jednom z předchozích článků. Teď se jejich rodinka rozšířila o nové členy. Někteří mají i své velké sourozence. Zveme vás do naší plyšové ZOO, kde vám Vali představí nové zvířecí osobnosti.

Venku je sychravo? Vytáhněte si LEGO penál plný barviček a pusťte se do omalovánek

Venku je sychravo? Vytáhněte si LEGO penál plný barviček a pusťte se do omalovánek

Kroužky teď probíhají maximálně online a na hraní v plískanici každý není. Vyplňte dětem volný čas v teple tak, aby si ho užily a ještě se něco naučily. Vezměte čisté papíry, vytiskněte omalovánky a vyzkoušejte s dětmi různé techniky kreslení. Vymalujte si barevný den s LEGO psacími potřebami jako my.