Hračky pro kočky: HEXBug maják a nano brouk s ocáskem zabaví každou domácí šelmu

Hračky pro kočky: HEXBug maják a nano brouk s ocáskem zabaví každou domácí šelmu

24. duben 2021

4 minuty čtení

Robotické hračky jsou v módě nejen u dětí, ale milují je i domácí mazlíčci. HEXBug proto vytvořil portfolio hraček speciálně pro kočky. Ukážeme vám, jak si s nimi pohrála naše kočičí kamarádka Pusheen. Měla problém chytit nano brouka nebo se nakonec nechala zmást vypočítavým holubem? To už zjistíte v našem zvířecím článku.

Při vytváření příručky o nano broucích jsme už jednoho kočičího brouka vyzkoušeli. Tehdy jsme ale zůstali jen u představ, jak asi zabaví opravdovou kočku. Za krátký čas do kočičího portfolia HEXBug přibyly ještě robotické myšky a holub Pester. A proto jsme si, přizvali na zkoušení kočičích hraček naši kámošku Pusheen. V našem herním koutku se rychle rozkoukala a s Vali jsme jí začaly novinky postupně představovat.

Vypusťte kočce HEXBug nano brouka a máte o zábavu postaráno

Robotičtí brouci se šňůrkou a chlupatým ocáskem na konci jsou pro kočičky lákadlem hlavně pro jejich nepředvídatelný pohyb. Jakmile se jejich pogumované tělo rozvibruje, rozutíkají se na všechny strany. Přitom neustále mění směr a připomínají tak opravdovou kličkující kořist.

HEXBug nano brouci zabaví nejen děti, ale i čtyřnohé členy rodiny.

Rozdovádění brouci probudí lovecký instinkt i v těch nejmazlivějších domácích Mícách, které se tváří jako peciválky. Pusheen byla důkazem. Jakmile jsme před ni brouka vypustily, chvilku ho pozorovala a pak po něm zničehonic skočila. Skvělé je, že brouk vibruje nepřetržitě, a tím kočce věrně připomíná živou kořist. I přesto, že ho dostane do tlapek, brouk se nepřestane hýbat a dál „bojuje“ o život. Což Pusheen vybudilo ještě k akčnějšímu zápasu.

Kočičí kořist v podobě HEXBug robotických vibrujících brouků je k dostání v několika barevných kombinacích.

Věřím, že kočky zaujme i klasický HEXBug nano brouk bez ocásku nebo svítící nano Flash. Ale když svému domácímu mazlíčkovi dopřejete hračku s ocáskem přímo pro něj, bude vám na klíně určitě příst ještě spokojeněji. Brouci jsou pro kočičky bezpeční, běhají na 2 monočlánky, které jsou pod šroubky uvnitř těla, takže zvíře nijak neohrožují.

Holub Pester provokuje: HEXBug laserový maják probral i znavenou Pusheen

I přesto, že už byla Pusheen trochu unavená z honičky s broukem, představily jsme jí další lákadlo – holuba Pestera. Opeřenec vyrukoval do boje za celou opeřenou komunitu a dal si za úkol, že ovládne každou kočku, která ho spatří. A my musíme uznat, že u Pusheen se mu to podařilo.

Postavte HEXBug holuba Pestera s laserovým paprskem do prostoru a můžete odpočívat, zatímco si vaše kočička hraje.

Vali položila fialového holuba doprostřed pokoje a zapnula ho. Pester otáčel hlavou kolem své osy a ze zobáku pouštěl červený laserový paprsek. Červená tečka laseru klouzala po podlaze a provokovala naši kočičí kamarádku. Světýlko laseru je totiž pro kočky jako červený hadr na býka. Pusheen se ji snažila dobrých 15 minut chytat a aby to neměla tak jednoduché, vyzkoušely jsme během hry všechny 3 Pesterovy rychlosti, div se mu nerozskočila hlava.

Motorizovaný holub neboli maják, ožívá díky 3 mikrotužkovým bateriím, které pro začátek shánět nemusíte, najdete je v původním balení.

Počkat! Fialový holub? A co ta červená tečka? Už jsem chtěla jít, ale…

S HEXBug hračkami pro kočky se věnujete mazlíčkovi, i když zrovna odpočíváte

Stimulování loveckého pudu u domácích mazlíčků je pro kočky nejen prospěšné, ale je to i zábavné pro všechny zúčastněné. My jsme se u těchto dvou hraček bavily hlavně pozorováním, zatímco Pusheen si zařádila a příjemně se unavila.

HEXBug nano brouci s ocáskem i holubí maják Pester jsou skvělí, když se domů vracíte po náročném pracovním dni a tam na vás čeká domácí mazlíček plný energie. Povoláte hašteřivého holuba, vypustíte brouka a dopřejete si zaslouženou chvilku odpočinku, zatímco se vaše kočička vydává na lov.

Dál čtěte:

Seznamte se: na scénu přijíždí MoBot Fetch od HEXBug

Seznamte se: na scénu přijíždí MoBot Fetch od HEXBug

Během minulých recenzí jsme se setkali už s několika roboty, ale žádný nebyl tak roztomilý jako tenhle. Jmenuje se Fetch a patří do zbrusu nové party MoBotů od HEXBug. Podívejte se, jak dopadlo naše seznamování a v čem kromě roztomilého kukuče Fetch vyniká.

LEGO maniaci vyráží na chatu se správnou výbavou

LEGO maniaci vyráží na chatu se správnou výbavou

Víkend u babičky, na chatě nebo výlet na hrad Bouzov vyžaduje pořádnou přípravu. Zabalte si sváču, sluneční brýle, hřeben, žabky a pár kaček jako my do stylové LEGO výbavy. My sladili peněženku s toaletní taštičkou, boxem na svačinu, vakem na plavky i s LEGO batohem, do kterého jsme všechno sbalili. Mrkněte, jak nám chystání šlo.

Vypustili jsme robotické ploštice HEXBug Beetle na závodní dráhu

Vypustili jsme robotické ploštice HEXBug Beetle na závodní dráhu

Závodění nás prostě baví. A tím, že se s roboplošticemi HEXBug Beetle dobře známe, bylo načase, vypustit je na závodní dráhu. Zrovna tyhle robopotvůrky ale na akční běh moc neužije. Podívejte se sami, jak v netradičním překážkovém závodě obstály.