Hračky pro kočky: HEXBug maják a nano brouk s ocáskem zabaví každou domácí šelmu

Hračky pro kočky: HEXBug maják a nano brouk s ocáskem zabaví každou domácí šelmu

24. duben 2021

4 minuty čtení

Robotické hračky jsou v módě nejen u dětí, ale milují je i domácí mazlíčci. HEXBug proto vytvořil portfolio hraček speciálně pro kočky. Ukážeme vám, jak si s nimi pohrála naše kočičí kamarádka Pusheen. Měla problém chytit nano brouka nebo se nakonec nechala zmást vypočítavým holubem? To už zjistíte v našem zvířecím článku.

Při vytváření příručky o nano broucích jsme už jednoho kočičího brouka vyzkoušeli. Tehdy jsme ale zůstali jen u představ, jak asi zabaví opravdovou kočku. Za krátký čas do kočičího portfolia HEXBug přibyly ještě robotické myšky a holub Pester. A proto jsme si, přizvali na zkoušení kočičích hraček naši kámošku Pusheen. V našem herním koutku se rychle rozkoukala a s Vali jsme jí začaly novinky postupně představovat.

Vypusťte kočce HEXBug nano brouka a máte o zábavu postaráno

Robotičtí brouci se šňůrkou a chlupatým ocáskem na konci jsou pro kočičky lákadlem hlavně pro jejich nepředvídatelný pohyb. Jakmile se jejich pogumované tělo rozvibruje, rozutíkají se na všechny strany. Přitom neustále mění směr a připomínají tak opravdovou kličkující kořist.

HEXBug nano brouci zabaví nejen děti, ale i čtyřnohé členy rodiny.

Rozdovádění brouci probudí lovecký instinkt i v těch nejmazlivějších domácích Mícách, které se tváří jako peciválky. Pusheen byla důkazem. Jakmile jsme před ni brouka vypustily, chvilku ho pozorovala a pak po něm zničehonic skočila. Skvělé je, že brouk vibruje nepřetržitě, a tím kočce věrně připomíná živou kořist. I přesto, že ho dostane do tlapek, brouk se nepřestane hýbat a dál „bojuje“ o život. Což Pusheen vybudilo ještě k akčnějšímu zápasu.

Kočičí kořist v podobě HEXBug robotických vibrujících brouků je k dostání v několika barevných kombinacích.

Věřím, že kočky zaujme i klasický HEXBug nano brouk bez ocásku nebo svítící nano Flash. Ale když svému domácímu mazlíčkovi dopřejete hračku s ocáskem přímo pro něj, bude vám na klíně určitě příst ještě spokojeněji. Brouci jsou pro kočičky bezpeční, běhají na 2 monočlánky, které jsou pod šroubky uvnitř těla, takže zvíře nijak neohrožují.

Holub Pester provokuje: HEXBug laserový maják probral i znavenou Pusheen

I přesto, že už byla Pusheen trochu unavená z honičky s broukem, představily jsme jí další lákadlo – holuba Pestera. Opeřenec vyrukoval do boje za celou opeřenou komunitu a dal si za úkol, že ovládne každou kočku, která ho spatří. A my musíme uznat, že u Pusheen se mu to podařilo.

Postavte HEXBug holuba Pestera s laserovým paprskem do prostoru a můžete odpočívat, zatímco si vaše kočička hraje.

Vali položila fialového holuba doprostřed pokoje a zapnula ho. Pester otáčel hlavou kolem své osy a ze zobáku pouštěl červený laserový paprsek. Červená tečka laseru klouzala po podlaze a provokovala naši kočičí kamarádku. Světýlko laseru je totiž pro kočky jako červený hadr na býka. Pusheen se ji snažila dobrých 15 minut chytat a aby to neměla tak jednoduché, vyzkoušely jsme během hry všechny 3 Pesterovy rychlosti, div se mu nerozskočila hlava.

Motorizovaný holub neboli maják, ožívá díky 3 mikrotužkovým bateriím, které pro začátek shánět nemusíte, najdete je v původním balení.

Počkat! Fialový holub? A co ta červená tečka? Už jsem chtěla jít, ale…

S HEXBug hračkami pro kočky se věnujete mazlíčkovi, i když zrovna odpočíváte

Stimulování loveckého pudu u domácích mazlíčků je pro kočky nejen prospěšné, ale je to i zábavné pro všechny zúčastněné. My jsme se u těchto dvou hraček bavily hlavně pozorováním, zatímco Pusheen si zařádila a příjemně se unavila.

HEXBug nano brouci s ocáskem i holubí maják Pester jsou skvělí, když se domů vracíte po náročném pracovním dni a tam na vás čeká domácí mazlíček plný energie. Povoláte hašteřivého holuba, vypustíte brouka a dopřejete si zaslouženou chvilku odpočinku, zatímco se vaše kočička vydává na lov.