Bláznivý závod v bludišti: která HEXBug robotická myš dorazí dřív k sýru?

Bláznivý závod v bludišti: která HEXBug robotická myš dorazí dřív k sýru?

22. únor 2021

5 minut čtení

Už jste někdy viděli myší závody v bludišti? U nás jedny takové proběhly. Ale ne, neutekli nám neposední domácí mazlíčci. Testovali jsme robotické myšky od HEXBug, se kterými se pobaví děti i kočičí lovci. Podívejte se, jak robotické myšky dovádí v bludišti nebo prohání kočky.

Z repertoáru značky HEXBug jsme už vyzkoušeli různé robotické hračky. Tentokrát nás ale čekala jedna speciální, která není pro děti, ale pro čtyřnohé kočičí mazlíky. Jednalo se o robotickou myšku, a jelikož nejsme kočky, s testováním nám přišli pomoct chlupáči Pusheen a Sirius.

S testováním nám tentokrát pomohli naši kočičí kamarádi.

HEXBug robotické myšky: řídíte je vy, nebo nanobroučí technologie

Robotickou myš pořídíte v bílé nebo šedé barvě a ve dvou variantách. My jsme vybrali bílou robomyš na dálkové ovládání a šedou, která pobíhá jen tak sama. Kromě toho, že myš pohání baterky, je díky kožíšku a gumovému ocásku skoro k nerozeznání od skutečné.

Plastová ouška i oči vyrobili v HEXBug tak, aby byly pro chlupaté lovce bezpečné.

Šedá samojezdící myška má zespod gumové výstupky. Díky nim se pohybuje nepředvídatelně a utíká skoro jako její živé kolegyně. Na bříšku má tlačítko, kterým ji přepnete do režimu TLAPKA nebo LOV.

Při našem testování běhala myška chvíli po podlaze a pak se zastavila. Na útěk se dala znovu, až když po ní jeden z kočičích lovců šmátral tlapkou. Hra takhle pokračuje, dokud se kočička neunaví nebo nedojdou myšce baterky.

Ve druhém módu LOV myška nečeká, až ji bude mít kočka v merku, a chvíli po zastavení se zase rozjede. Takže kočka má pořád co na práci. Pokud se ale chcete do hry aktivně zapojit, sáhněte po myšce s ovladačem. 

Myška na ovládání se pohybuje na kolečkách a energii jí dodávají dvě baterky v bříšku a dvě v ovladači.

Samojezdící myš je skvělá, když chcete, aby se mazlíček pořádně vyřádil, ale vás čekají ještě povinnosti, třeba vaření nebo věšení prádla. Myšku bez ovladače necháte běhat samotnou a potom si užijete společný čas při mazlení, když budete oba odpočívat.

Naopak myška s ovladačem poslouží, když máte na hraní čas a náladu vy i vaše kočka. K prohánění mazlíčka klidně pusťte děti. Uvidíte, že to pro ně bude velká zábava a oba se u lovu myšky vyřádí.

Postavte bludiště z LEGA a vypusťte HEXBug myšky jako my

Když jsme vypustili všechny robomyši do improvizovaného bludiště, vypadlo to skoro jako v myším cirkusu. Jako motivaci jsme jim do cíle připravili kousek sýra a závod mohl začít. Cesta do cíle byla dost nekontrolovatelná, myšky se totiž neustále odrážely od mantinelů.

Do cíle jsme nakonec dopravili všechny myši a úspěšně unavili i naše kočičí kamarády. A přesně o to HEXBug myškám jde.

Podívejte se i na další videorecenze na našem YouTube kanále nebo rovnou klikněte na odebírat, ať už vám žádné video neuteče.