Venku je sychravo? Vytáhněte si LEGO penál plný barviček a pusťte se do omalovánek

Venku je sychravo? Vytáhněte si LEGO penál plný barviček a pusťte se do omalovánek

11. únor 2021

4 minuty čtení

Kroužky teď probíhají maximálně online a na hraní v plískanici každý není. Vyplňte dětem volný čas v teple tak, aby si ho užily a ještě se něco naučily. Vezměte čisté papíry, vytiskněte omalovánky a vyzkoušejte s dětmi různé techniky kreslení. Vymalujte si barevný den s LEGO psacími potřebami jako my.

Máme to doma jako v LEGO papírnictví. Vali je v tomhle po mně – milovala jsem nakupování v papírnictví odjakživa. Na základce voňavé gumy, neonové gelovky a fixy, později barevné post-it lepítka, zvýrazňovače, kancelářské sponky a bloky.

LEGO papírnictví je takový malý sen všech „papíromaniaků“ a milovníků LEGA. Většinu zmíněných věcí v LEGO designu totiž skutečně pořídíte třeba v obchodech Maxíkovy hračky nebo Bonami.

LEGO Stationery jsou sady nejrůznějších psacích a školních potřeb, které dětem rozveselí den.

Na pastelky od LEGA nemusíte tlačit, barvičky jsou i tak dost výrazné

U kvality tuh pastelek a tužek se mám vždycky ze začátku na pozoru. Vsadím se, že znáte taky spoustu stylových sad s různobarevnými pastelkami, na které se pak musí „rýt“, aby byla barva vůbec vidět.

LEGO pastelky mají ale tuhy měkké, takže krásně sytě malují a Vali si díky tomu vyzkoušela i stínování. U okraje vždy více přitlačila a tuha jí tak se stínováním pomohla.

Stínování šlo Valentince s LEGO pastelkami samo.

S malováním pomáhal i LEGO panáček, který je u pastelkové sady společně s klipem. Na klip Vali nasadila figurku a ten pak připevnila k jedné ze 12 pastelek. Klip se dá využít i bez figurky na přichycení pastelky do LEGO pouzdra nebo na zápisník – třeba ten s kachničkami, který jsme vám ukázali minule.

Na všechno dohlížela LEGO figurka.

LEGO pouzdro: naplňte ho fixy, zvýrazňovači a sestavte si pravítko

Fixy mají tlusté tělo, ale i tak se dobře drží. S jejich tenkým hrotem vybarvíte i ty nejmenší detaily. Každá fixa má v sobě kostku v barvě, kterou maluje, a díky tomu ji rovnou připnete do penálu bez přídavného klipu.

Fixy se dobře drží a mají tenký hrot k přesnému kreslení.

Stejně tak fungují i zvýrazňovače. V modré, žluté a oranžové barvě by se hodil k práci i mně. Jsou opravdu stylové. S Vali jsme si je vyzkoušeli na nákupním seznamu. Modře zvýrazněné kupuje táta, oranžově máma a žluté produkty objednáváme z farmářské prodejny. Nákupní seznam je pak o dost veselejší.

Zvýrazňovače v sadě tří barev.

Všechny psací potřeby uložíte stylově do LEGO pouzdra. Dovnitř se vejdou úplně všechny fixy, gelovky, figurka, guma nebo ořezávátko. Co chce mít Vali v hodině rychle po ruce, zacvakne zepředu na poklop pouzdra. Jsou zde k tomu 4 barevné segmenty ze základových destiček. S touhle vychytávkou se jí navíc už žádná pomůcka nezatoulá.

Obsah penálu pohlídá minifigurka LEGO panáčka.

U Vali ale na plné čáře zvítězilo 30centimetrové LEGO pravítko, které jsme za malou chvilku společně sestavily z kupky barevných dílků. Ne, že by to Vali nezvládla sama, ale mě to moc zajímalo. Můžete ho rozpojit na dvě 15centimetrová pravítka, aby se vešla do penálu a ještě na ně nacvaknout, co vás napadne.

Nejvíce nás obě zaujalo sestavitelné LEGO pravítko.

Spočítali jsme, že má LEGO papírnictví několik papírenských sad. Tužky jsou po 12 kusech s klipem, ale i samostatně v sadě s ořezávátkem a gumou. Máte tak velký výběr a koupíte přesně to, co vaše dítko do školy potřebuje.

Valentinka teď bude mít svátek, takže jsem objednala další sadu pastelek, gelová pera a zvýrazňovače. A budu se těšit na to, až mi něco z toho půjčí a můj denní seznam úkolů bude hned veselejší.

LEGO Stationery má několik variant sad s psacími potřebami a školními pomůckami.