Živá střílečka: jak dopadl trojboj se stavebnicovou pistolí Switch Grip?

14. září 2020

3 minuty čtení

Děti si dokážou vytvořit pistole z čehokoliv, co je po ruce. Ze stavebnice HEXBug Switch Grip jsme si taky jednu postavili a ukážeme vám, jak si s ní užijete bezpečnou zábavu.

Přestřelka i v obýváku

Pistoli Switch Grip od HEXBug postavíte během půl hodiny. Střílí malé plastové balonky, takže zranění nebo rozbité vázy nehrozí. Balonky sice dostřelí až na vzdálenost 6 metrů, ale letí jen tak silně, jak zmáčknete spoušť.

V balení najdete 11 plastových kuliček, které jsou velice lehké, takže zároveň bezpečné.

Přestože stavebnicová pistole skvěle padne i do malých ruček, je určena dětem až od 8 let. I proto mějte malé pistolníky raději pod dohledem.

Při hře se nemusíte omezovat jenom na přestřelku zpoza gauče. Uspořádejte soutěž o nejlepšího ostrostřelce, který trefí všechny cíle nebo vystřílí nejvíc bodů.

Střelecký trojboj

My jsme vymysleli střelecký trojboj, který si doma bez problémů uspořádáte taky. Soutěžili jsme v disciplínách:

  • střelecký bowling,
  • střelba na příšeru
  • a trefa do misky.

Na střelecký bowling se nejlépe hodí plastové kelímky nebo rulička od toaletního papíru. Prostě něco lehkého, co plastovou kuličkou snadno sestřelíte. Z nich sestavte pyramidu a hurá nabíjet. Pokročilejším pistolníkům doporučujeme mířit třeba na figurky z čokoládových vajíček.

Z plastových kelímků se dá pohodlně postavit i pyramida.

Pro druhou disciplínu jsme si nachystali kartonovou siluetu, pomalovali ji jako příšeru a na různé části jejího těla napsali počet bodů. Pravidla jsou jednoduchá: určíte počet ran pro každého střelce a pak už jen počítáte body. Stejným způsobem si z kartonu můžete vyrobit i klasický terč.

Příšera dostala co proto.

Vrcholem našeho trojboje byla střelba do misky. Misku přilepte k podlaze a vyložte utěrkou, aby balonek nevyskočil. Teď už stačí jenom dobře zamířit. Zní to možná jednoduše, ale nám to dalo docela zabrat. Přímá střelba nám moc nešla, takže jsme balonek do misky trefovali odrazem od země.

Správně zamířit a strefit se do misky bylo těžší, než jsme si mysleli.

V trojboji jsme si dali hned několik kol a teď už z nás jsou skoro profesionální střelci. Vymyslete vlastní disciplíny a uspořádejte třeba desetiboj.

Podívejte se také, jak jsme pistolí Switch Grip stavěli.

Dál čtěte:

Bláznivý závod v bludišti: která HEXBug robotická myš dorazí dřív k sýru?

Bláznivý závod v bludišti: která HEXBug robotická myš dorazí dřív k sýru?

Už jste někdy viděli myší závody v bludišti? U nás jedny takové proběhly. Ale ne, neutekli nám neposední domácí mazlíčci. Testovali jsme robotické myšky od HEXBug, se kterými se pobaví děti i kočičí lovci. Podívejte se, jak robotické myšky dovádí v bludišti nebo prohání kočky.

Sestavte si domácí ZOO a staňte se ošetřovatelem nových Squismallows

Sestavte si domácí ZOO a staňte se ošetřovatelem nových Squismallows

Jemné a měkkoučké Squishmallows jsme vám už představili v jednom z předchozích článků. Teď se jejich rodinka rozšířila o nové členy. Někteří mají i své velké sourozence. Zveme vás do naší plyšové ZOO, kde vám Vali představí nové zvířecí osobnosti.

Venku je sychravo? Vytáhněte si LEGO penál plný barviček a pusťte se do omalovánek

Venku je sychravo? Vytáhněte si LEGO penál plný barviček a pusťte se do omalovánek

Kroužky teď probíhají maximálně online a na hraní v plískanici každý není. Vyplňte dětem volný čas v teple tak, aby si ho užily a ještě se něco naučily. Vezměte čisté papíry, vytiskněte omalovánky a vyzkoušejte s dětmi různé techniky kreslení. Vymalujte si barevný den s LEGO psacími potřebami jako my.