Pod palbou: tipy na hry s robotickým střelcem

Pod palbou: tipy na hry s robotickým střelcem

27. září 2020

3 minuty čtení

Stavění není nikdy dost a pokud ze stavebnice navíc vznikne promyšlený robotický vystřelovací katapult, máte o zábavu postaráno na celé odpoledne. Máme pro vás tipy, jak si s robotickým střelcem užít zábavu i potom, co ho sestavíte.

Robotický střelec Ambush Striker od HEXBug je určený dětem od 14 let. Sestavení z 280 dílků dá totiž poměrně zabrat. Výsledek ale stojí za to. Pod rukama vám vyroste třicet centimetrů vysoký střelec poháněný třemi bateriemi.

Při přestřelce se protivník ocitne pod nepřetržitou palbou, Ambush Striker totiž automaticky střílí jednu kuličku každou sekundu. Kuličky si sám podává, takže vy jen držíte spínač a pečlivě míříte.

Tip na hru 1: sestřelovací souboj s figurkami

Jako protivníky jsme si vybrali figurky z čokoládových vajíček. Problém byl ten, že velikost kuličky zhruba odpovídá velikosti figurek, takže i když se střelec pohodlně ovládá pomocí rukojetí, míření bylo docela oříšek.

Malí protivníci, jako jsou figurky z čokoládových vajíček, pro nás byli docela výzva.

Po několika kolech jsme to ale perfektně natrénovali a stali se z nás profesionální ostrostřelci. Hru jsme si proto ještě okořenili a sestřelovali cíle na přeskáčku – jednou zleva, jednou zprava. 

S rychlostí automatické palby to ale nebylo jen tak. Kuličky létají rychle a než stihnete zamířit figurku, přijde další výstřel. Chvíli nám to trvalo, ale pak už figurky neměly šanci.

Na míření se musíte opravdu soustředit.

Tip na hru 2: střelec versus kuličkodráha

Střílečku jsme nakonec propojili i s kuličkodráhou Hubelino. Soutěžili jsme, kdo vystřelí kuličku na dráhu a na jeden zásobník dopraví nejvíc kuliček do cíle. Sice bylo víc kuliček na podlaze, ale my jsme se opravdu bavili.

Pod palbu se dostala i kuličkodráha Hubelino.

Ambush Striker sice vypadá jako sofistikovaná zbraň, splňuje ale, stejně jako všechny stavebnice VEX Robotics, zákonné normy pro dětské hračky. Nemusíte se tedy bát, že by si děti při hraní ublížily.

Podívejte se, jak nám šlo stavění robotického střelce Ambush Striker.

Dál čtěte:

Seznamte se: na scénu přijíždí MoBot Fetch od HEXBug

Seznamte se: na scénu přijíždí MoBot Fetch od HEXBug

Během minulých recenzí jsme se setkali už s několika roboty, ale žádný nebyl tak roztomilý jako tenhle. Jmenuje se Fetch a patří do zbrusu nové party MoBotů od HEXBug. Podívejte se, jak dopadlo naše seznamování a v čem kromě roztomilého kukuče Fetch vyniká.

LEGO maniaci vyráží na chatu se správnou výbavou

LEGO maniaci vyráží na chatu se správnou výbavou

Víkend u babičky, na chatě nebo výlet na hrad Bouzov vyžaduje pořádnou přípravu. Zabalte si sváču, sluneční brýle, hřeben, žabky a pár kaček jako my do stylové LEGO výbavy. My sladili peněženku s toaletní taštičkou, boxem na svačinu, vakem na plavky i s LEGO batohem, do kterého jsme všechno sbalili. Mrkněte, jak nám chystání šlo.

Vypustili jsme robotické ploštice HEXBug Beetle na závodní dráhu

Vypustili jsme robotické ploštice HEXBug Beetle na závodní dráhu

Závodění nás prostě baví. A tím, že se s roboplošticemi HEXBug Beetle dobře známe, bylo načase, vypustit je na závodní dráhu. Zrovna tyhle robopotvůrky ale na akční běh moc neužije. Podívejte se sami, jak v netradičním překážkovém závodě obstály.