Pod palbou: tipy na hry s robotickým střelcem

27. září 2020

3 minuty čtení

Stavění není nikdy dost a pokud ze stavebnice navíc vznikne promyšlený robotický vystřelovací katapult, máte o zábavu postaráno na celé odpoledne. Máme pro vás tipy, jak si s robotickým střelcem užít zábavu i potom, co ho sestavíte.

Robotický střelec Ambush Striker od HEXBug je určený dětem od 14 let. Sestavení z 280 dílků dá totiž poměrně zabrat. Výsledek ale stojí za to. Pod rukama vám vyroste třicet centimetrů vysoký střelec poháněný třemi bateriemi.

Při přestřelce se protivník ocitne pod nepřetržitou palbou, Ambush Striker totiž automaticky střílí jednu kuličku každou sekundu. Kuličky si sám podává, takže vy jen držíte spínač a pečlivě míříte.

Tip na hru 1: sestřelovací souboj s figurkami

Jako protivníky jsme si vybrali figurky z čokoládových vajíček. Problém byl ten, že velikost kuličky zhruba odpovídá velikosti figurek, takže i když se střelec pohodlně ovládá pomocí rukojetí, míření bylo docela oříšek.

Malí protivníci, jako jsou figurky z čokoládových vajíček, pro nás byli docela výzva.

Po několika kolech jsme to ale perfektně natrénovali a stali se z nás profesionální ostrostřelci. Hru jsme si proto ještě okořenili a sestřelovali cíle na přeskáčku – jednou zleva, jednou zprava. 

S rychlostí automatické palby to ale nebylo jen tak. Kuličky létají rychle a než stihnete zamířit figurku, přijde další výstřel. Chvíli nám to trvalo, ale pak už figurky neměly šanci.

Na míření se musíte opravdu soustředit.

Tip na hru 2: střelec versus kuličkodráha

Střílečku jsme nakonec propojili i s kuličkodráhou Hubelino. Soutěžili jsme, kdo vystřelí kuličku na dráhu a na jeden zásobník dopraví nejvíc kuliček do cíle. Sice bylo víc kuliček na podlaze, ale my jsme se opravdu bavili.

Pod palbu se dostala i kuličkodráha Hubelino.

Ambush Striker sice vypadá jako sofistikovaná zbraň, splňuje ale, stejně jako všechny stavebnice VEX Robotics, zákonné normy pro dětské hračky. Nemusíte se tedy bát, že by si děti při hraní ublížily.

Podívejte se, jak nám šlo stavění robotického střelce Ambush Striker.

Dál čtěte:

Vítejte v Gothamu! LEGO Batman lampička vám pomůže u předčítání napínavých příběhů

Vítejte v Gothamu! LEGO Batman lampička vám pomůže u předčítání napínavých příběhů

Čtení napínavých příběhů potají pod peřinou. Znáte to taky? My jsme si v dětství svítili v lepším případě starou baterkou. Bylo to taky dobrodružství, ale teď nám na knihu svítí stylový LEGO hrdina. Vali jsme pořídili praktickou lampičku, kterou si připevní rovnou na knížku, a v článku si na ni posvítíme.

Bláznivý závod v bludišti: která HEXBug robotická myš dorazí dřív k sýru?

Bláznivý závod v bludišti: která HEXBug robotická myš dorazí dřív k sýru?

Už jste někdy viděli myší závody v bludišti? U nás jedny takové proběhly. Ale ne, neutekli nám neposední domácí mazlíčci. Testovali jsme robotické myšky od HEXBug, se kterými se pobaví děti i kočičí lovci. Podívejte se, jak robotické myšky dovádí v bludišti nebo prohání kočky.

Sestavte si domácí ZOO a staňte se ošetřovatelem nových Squismallows

Sestavte si domácí ZOO a staňte se ošetřovatelem nových Squismallows

Jemné a měkkoučké Squishmallows jsme vám už představili v jednom z předchozích článků. Teď se jejich rodinka rozšířila o nové členy. Někteří mají i své velké sourozence. Zveme vás do naší plyšové ZOO, kde vám Vali představí nové zvířecí osobnosti.