Zatleskejte broukům! Otestovali jsme HEXBug ploštice, které ovládáte pouhým tlesknutím

Zatleskejte broukům! Otestovali jsme HEXBug ploštice, které ovládáte pouhým tlesknutím

15. březen 2021

3 minuty čtení

Že hraní s plošticemi není žádná zábava? Až uvidíte ty od HEXBug, určitě změníte názor. S těmito robotickými potvůrkami totiž uspořádáte napínavé závody a ovládat je můžete obyčejným tlesknutím. Podívejte se, jak roboploštice fungují a jak zvládají překážkový terén. 

Další člen robobroučí rodiny se oficiálně jmenuje HEXBug Beetle. My jsme si ho ale s Vali pracovně pojmenovaly Ploštice, aby se nám nepletl s HEXBug nanobrouky z minulých recenzí.

HEXBug ploštice jsou k dostání ve 3 barvách.

Na začátek jsme se plošticím trochu podívaly na zoubek, tedy spíš na ozubené kolečko. Tento mechanismus totiž pohání jejich nožičky. Stačí, když je nakrmíte dvěma monočlánkovými bateriemi, které jsou součástí balení.

Malé inženýry jistě potěší, že má ploštice poloprůhledné tělíčko, takže uvidí, co se uvnitř robotické hračky vlastně děje. Pro větší bude zajímavá i destička s elektrickými plošnými spoji. Třeba pro představu, kudy vede elektrický proud od baterií.

Díky poloprůhlednému tělu ploštice prozkoumají malí i velcí inženýři, co se skrývá uvnitř hračky.

Ploštice má na délku 7 centimetrů, takže se pohodlně vejde do dlaně i do kapsy. Na rozdíl od dalších kolegů z robotické broučí rodiny má navíc dotykové a zvukové čidlo, díky kterým se hravě vypořádá i s překážkami v terénu.  

Dotykové je na konci tykadel. Když se drátky něčeho dotknou, ploštice couvne a zamíří jiným směrem. Zvukové čidlo reaguje třeba i na silné tleskání. Takže jakmile ploštice sklidí bouřlivý potlesk, zastaví se a změní směr.

Ploštice si díky čidlům poradí i s překážkami.

Ploštice jsme si dnes jen tak pouštěly po pokoji a zkoušely je zmást různými překážkami, které jsme jim stavěly do cesty. A teď už se těšíme, až je příště vypustíme na závodní dráhu.

HEXBug ploštice jsou k dostání v modré, zelené a červené barvě a ve třech různých tvarech. Koupíte je ve větších hračkářstvích, jako je Pompo, nebo třeba na e-shopech Alza.cz a MALL.CZ.

Podívejte se na další videa na našem YouTube kanále nebo rovnou klikněte na odebírat, ať vám žádné video už neuteče.

Dál čtěte:

Seznamte se: na scénu přijíždí MoBot Fetch od HEXBug

Seznamte se: na scénu přijíždí MoBot Fetch od HEXBug

Během minulých recenzí jsme se setkali už s několika roboty, ale žádný nebyl tak roztomilý jako tenhle. Jmenuje se Fetch a patří do zbrusu nové party MoBotů od HEXBug. Podívejte se, jak dopadlo naše seznamování a v čem kromě roztomilého kukuče Fetch vyniká.

LEGO maniaci vyráží na chatu se správnou výbavou

LEGO maniaci vyráží na chatu se správnou výbavou

Víkend u babičky, na chatě nebo výlet na hrad Bouzov vyžaduje pořádnou přípravu. Zabalte si sváču, sluneční brýle, hřeben, žabky a pár kaček jako my do stylové LEGO výbavy. My sladili peněženku s toaletní taštičkou, boxem na svačinu, vakem na plavky i s LEGO batohem, do kterého jsme všechno sbalili. Mrkněte, jak nám chystání šlo.

Vypustili jsme robotické ploštice HEXBug Beetle na závodní dráhu

Vypustili jsme robotické ploštice HEXBug Beetle na závodní dráhu

Závodění nás prostě baví. A tím, že se s roboplošticemi HEXBug Beetle dobře známe, bylo načase, vypustit je na závodní dráhu. Zrovna tyhle robopotvůrky ale na akční běh moc neužije. Podívejte se sami, jak v netradičním překážkovém závodě obstály.