Zatleskejte broukům! Otestovali jsme HEXBug ploštice, které ovládáte pouhým tlesknutím

15. březen 2021

3 minuty čtení

Že hraní s plošticemi není žádná zábava? Až uvidíte ty od HEXBug, určitě změníte názor. S těmito robotickými potvůrkami totiž uspořádáte napínavé závody a ovládat je můžete obyčejným tlesknutím. Podívejte se, jak roboploštice fungují a jak zvládají překážkový terén. 

Další člen robobroučí rodiny se oficiálně jmenuje HEXBug Beetle. My jsme si ho ale s Vali pracovně pojmenovaly Ploštice, aby se nám nepletl s HEXBug nanobrouky z minulých recenzí.

HEXBug ploštice jsou k dostání ve 3 barvách.

Na začátek jsme se plošticím trochu podívaly na zoubek, tedy spíš na ozubené kolečko. Tento mechanismus totiž pohání jejich nožičky. Stačí, když je nakrmíte dvěma monočlánkovými bateriemi, které jsou součástí balení.

Malé inženýry jistě potěší, že má ploštice poloprůhledné tělíčko, takže uvidí, co se uvnitř robotické hračky vlastně děje. Pro větší bude zajímavá i destička s elektrickými plošnými spoji. Třeba pro představu, kudy vede elektrický proud od baterií.

Díky poloprůhlednému tělu ploštice prozkoumají malí i velcí inženýři, co se skrývá uvnitř hračky.

Ploštice má na délku 7 centimetrů, takže se pohodlně vejde do dlaně i do kapsy. Na rozdíl od dalších kolegů z robotické broučí rodiny má navíc dotykové a zvukové čidlo, díky kterým se hravě vypořádá i s překážkami v terénu.  

Dotykové je na konci tykadel. Když se drátky něčeho dotknou, ploštice couvne a zamíří jiným směrem. Zvukové čidlo reaguje třeba i na silné tleskání. Takže jakmile ploštice sklidí bouřlivý potlesk, zastaví se a změní směr.

Ploštice si díky čidlům poradí i s překážkami.

Ploštice jsme si dnes jen tak pouštěly po pokoji a zkoušely je zmást různými překážkami, které jsme jim stavěly do cesty. A teď už se těšíme, až je příště vypustíme na závodní dráhu.

HEXBug ploštice jsou k dostání v modré, zelené a červené barvě a ve třech různých tvarech. Koupíte je ve větších hračkářstvích, jako je Pompo, nebo třeba na e-shopech Alza.cz a MALL.CZ.

Podívejte se na další videa na našem YouTube kanále nebo rovnou klikněte na odebírat, ať vám žádné video už neuteče.

Dál čtěte:

Recenze: dostaneme se do tajemných puzzle boxů Constantin od Recent Toys?

Recenze: dostaneme se do tajemných puzzle boxů Constantin od Recent Toys?

Hlavolamy od Jeana Clauda Constantina, známého hlavolamového vynálezce, vynikají svými neobvyklými řešeními. Dřevěné puzzle boxy, do kterých schováte třeba tajný vzkaz, nám daly pořádně zabrat. Podařilo se nám některou ze tří tajných skrýší nakonec otevřít?

Uspořádali jsme napínavou jízdu kuliček s houpačkou Hubelino

Uspořádali jsme napínavou jízdu kuliček s houpačkou Hubelino

Se základní stavební sadou Hubelino kuličkodráhy sestavíte podle návodu čtyři varianty drah. Když k ní přidáte rozšiřující sadu Hubelino se dvěma houpačkami, která má navíc 41 stavebních dílků, bude jízda ještě zábavnější. Nechte děti, ať vymyslí, jak rozšířit základní dráhu a uvidíte, jak je napínavá jízda i stavění plné fantazie pohltí. Inspirujte se v článku, jak jsme sadu s houpačkami využili my.

Představujeme: LEGO úložný kufřík na cesty, ideální k babičce nebo do auta

Představujeme: LEGO úložný kufřík na cesty, ideální k babičce nebo do auta

Znáte to. Jakmile vystrčíte nos z bytu, děti si s sebou berou svou oblíbenou hračku. Na každou návštěvu, k babičce nebo dokonce na nákupy. Pokud je to plyšové zvířátko, tak to zas až takový problém není. Panáček policisty z LEGO City i se zátarasem nebo pokojíček pro Friends panenku se ale převáží obtížně. Proto pro vás máme tip, jak si LEGO stavebnice sbalíte i na cesty. Čtěte, jak jednoduché to s LEGO kufříkem je.