Jak jsme se zapotili při řešení hlavolamu Hollow Cube 2 na 2

Jak jsme se zapotili při řešení hlavolamu Hollow Cube 2 na 2

3. únor 2021

4 minuty čtení

Člověk by si řekl, že když je dovnitř hlavolamu vidět, neskrývá žádné tajemství, a tím pádem patří k těm jednodušším. Hlavolam Hollow Cube 2 na 2 takhle napálil i nás. I když jde o dutou kostku, její složení nám dalo pěkně zabrat. Podívejte se, jak nás nakonec potrápila.

Nad hlavolamy Hollow od Recent Toys jsme si hlavu lámali už dřív. Jedná se vlastně o dutá geometrická tělesa, která se řeší podle stejného principu jako Rubikova kostka. Liší se hlavně v tom, že skrz ně vidíte a na výběr máte několik druhů, například:

  • Pyramidu,
  • Skewb,
  • Ultimate Skewb
  • a Cube neboli kostku 2 na 2, kterou jsme si vybrali na dnešní testování.

Stejně jako ostatní hlavolamy Hollow, má i kostka 2 na 2 několik os, kolem kterých otáčíte jednotlivými částmi. Měníte tak pozice a skládáte stěny ze stejně barevných dílků

U pyramidového hlavolamu otáčíte klidně jen jednou pyramidkou kolem své osy, nebo celým horním dílem.

Potom, co jsme zkoušeli jednotlivými částmi jen tak náhodně otáčet a doufali, že dřív nebo později kostku složíme, zjistili jsme, že to zas tak jednoduché nebude. Kostka 2 na 2 má totiž 3,5 milionu barevných kombinací a k dosažení stejnobarevných stěn vás dovede správný sled systematických tahů, takzvaných algoritmů.

Algoritmy jsou označené písmeny a to, jak budou následovat za sebou, záleží na vás.

Jelikož jsou hlavolamy doporučené od 14 let, vrhla jsem se na řešení já. Rozhodli jsme se uspořádat časovou challenge, při které mi Vali měřila čas.

Kostku jsme zamíchali, nachystali stopky a na mě čekalo dlouhé trápení. Nakonec jsem si vytiskla tahák s algoritmy a zkusila skládat s jeho pomocí. Zapotila jsem se sice pořádně, ale kostku jsem pokořila.

Hlavolam Hollow Cube mě potrápil víc, než jsem čekala.

Barevné hlavolamy jsou pěkně designované, takže když zrovna někomu nezavařují mozkové závity, můžou zdobit poličku nebo stůl v dětském pokoji.

Podívejte se i na další videorecenze na našem YouTube kanále nebo rovnou klikněte na odebírat, ať už vám žádné video neuteče.