Kdo s koho: bojové tarantule v akci

Kdo s koho: bojové tarantule v akci

30. říjen 2020

3 minuty čtení

Hračky na dálkové ovládání nebo laserové pistole se jen tak neomrzí. My jsme vyzkoušeli bojové tarantule od HEXBug, které kombinují obě funkce – pohyb řízený dálkovým ovládáním i obávaný světelný paprsek. Podívejte se, jak to vypadá, když se do sebe pustí robotarantule.

Bojové tarantule od HEXBug jsou určené dětem od 8 let, ale pobaví i dospělé. Díky 8 robotickým nožičkám a dálkovému ovládání se pohybují do všech směrů skoro jako jejich živé kolegyně. Do bitvy jsou navíc vybavené světelným paprskem s dostřelem až 1,5 metru a počítadlem zásahů.

Ovladač i tarantule nakrmíte bateriemi AG13, které jsou součástí balení.

Příprava je základ

Před zahájením boje jsme obě tarantule spárovali s dálkovým ovladačem. Každý ovladač má 4 kanály, a díky tomu můžete ovládat několik tarantulí najednou.. Pak jsme ještě s ovladačem natrénovali pohyby a střelbu světelným paprskem. A hurá na bitevní pole!

Každá tarantule má na těle průhledné místo, které slouží jako srdce. Když bliká zeleně, víte, že má tarantule v zásobě další život. Jakmile počítadlo zásahů zaznamená 5 ran, srdce zčervená a tarantule na chvíli znehybní, takže jasně poznáte, kdo se stal vítězem.

Pokud tarantule ztratí všech 5 životů, přestane se hýbat a zelené světýlko se změní na červené.

Postavte bitevní pole

Tarantule nestřílí tak rychle za sebou, takže máte čas schovat se do bezpečí, kde vyčkáte na vhodnou příležitost k dalšímu útoku. Na bitevním poli jsme proto rozmístili knížky, krabičky a plastové kelímky, které posloužily jako dobrý úkryt. Mezi překážkami jsme si navíc procvičili postřeh i plánování bojové strategie.

Během akce vydává tarantule realistické zvuky.

Jestli se vám víc zamlouvá otevřené prostranství, kde si otestujete přesnost a rychlost, vyžeňte tarantule před dům nebo na zahradu. Uspořádejte třeba bitvu s dětmi ze sousedství. Prckové se venku vyřádí, a jako bonus stráví odpoledne na čerstvém vzduchu.

Hurá do útoku

V naší bitvě se v několika kolech utkala oranžová tarantule proti modré. Každá měla 5 životů. Svou šanci nakonec využila oranžová, která ukončila vyrovnaný souboj jednou dobře mířenou ranou přímo do robotického srdce protivnice.

Souboj uspořádáte i se 4 tarantulemi zároveň.

5 životů má tarantule jen pokud bojuje s další tarantulí. V případě, že byste proti ní postavili HEXBug pavouka, potřeboval by na její zneškodnění 9 zásahů, zatímco tarantule by ho položila 4 ranami.

Pokud vás zaujaly bojové tarantule, podívejte se také, jak jsme testovali mechanické brouky z dílny HEXBug.