Skarab vs. škorpion: který z mechanických brouků vyhraje akční závod?

Skarab vs. škorpion: který z mechanických brouků vyhraje akční závod?

6. srpna 2020

3 minuty čtení

Taky jste si v autě jako malí představovali, že dešťové kapky na okýnku závodí a nadšeně fandili? Dnešní děti ale slyší na mnohem akčnější závody. My jsme na dráhu pustili robotické brouky. Podívejte se, jak se o první místo popral skarab se škorpionem.

HEXBug mechaničtí brouci jsou tak autentičtí, že vám po chvilce budou připadat jako živí. Krmit je ale nemusíte, energii jim dodají 3 běžné hodinkové baterie, které jsou součástí balení.

Robobrouky seženete v různých barvách. Takže i když proti sobě postavíte třeba dva škorpiony, rozeznáte závodníky od sebe.

Kdo se v závodě utká?

Na dráhu jsme postavili dva závodníky. Zeleného škorpiona, jehož jméno budí obavy v celé robo-hmyzí říši. Pro zajímavost, jmenuje se Kiwi. Proti němu pak nastoupil brouk Skarabeus opředený egyptskou legendou.

Každý z brouků má své výhody, který je dokáže využít k vítězství?

Oba závodníci mají své trumfy. Škorpion se pyšní pohyblivým ocasem s jedovým ostnem, který sráží nepřátele. Skarabeus se zase na rozdíl od většiny živých brouků dokáže sám převrátit potom, co se ocitnul na zádech.

Egyptského brouka v cestě za vítězstvím nezastaví ani to, že je vzhůru nohama.

Na závodní dráhu využijte cokoliv, co doma najdete. My jsme použili knížky, kartonové krabice i hračky a vzniklo parádní závodiště. Naši hmyzí závodníci zběsile kličkovali mezi překážkami – pohybují se pomocí šesti velmi reálně navržených nožiček.

Závodní dráhu postavíte z čehokoliv.

Uzavírejte sázky, závod začíná

Je to tady, startujeme. Skarab se vyřítil dopředu, škorpion mu dýchal na záda a doháněl ho, skarab byl ale pořád ve vedení, nezastavilo ho ani otočení na záda. Stále byl první, ale těsně před cílovou páskou se nechal předběhnout a vyhrál škorpion.

Závod byl napínavý a opravdu nás bavil. Navíc jsme se díky mechanickým broukům dozvěděli různé zajímavosti. Věděli jste třeba, že škorpion dokáže zadržet dech až na 3 dny?

Na další akční testy a recenze se podívejte na našem YouTube kanále.

Dál čtěte:

Seznamte se: na scénu přijíždí MoBot Fetch od HEXBug

Seznamte se: na scénu přijíždí MoBot Fetch od HEXBug

Během minulých recenzí jsme se setkali už s několika roboty, ale žádný nebyl tak roztomilý jako tenhle. Jmenuje se Fetch a patří do zbrusu nové party MoBotů od HEXBug. Podívejte se, jak dopadlo naše seznamování a v čem kromě roztomilého kukuče Fetch vyniká.

LEGO maniaci vyráží na chatu se správnou výbavou

LEGO maniaci vyráží na chatu se správnou výbavou

Víkend u babičky, na chatě nebo výlet na hrad Bouzov vyžaduje pořádnou přípravu. Zabalte si sváču, sluneční brýle, hřeben, žabky a pár kaček jako my do stylové LEGO výbavy. My sladili peněženku s toaletní taštičkou, boxem na svačinu, vakem na plavky i s LEGO batohem, do kterého jsme všechno sbalili. Mrkněte, jak nám chystání šlo.

Vypustili jsme robotické ploštice HEXBug Beetle na závodní dráhu

Vypustili jsme robotické ploštice HEXBug Beetle na závodní dráhu

Závodění nás prostě baví. A tím, že se s roboplošticemi HEXBug Beetle dobře známe, bylo načase, vypustit je na závodní dráhu. Zrovna tyhle robopotvůrky ale na akční běh moc neužije. Podívejte se sami, jak v netradičním překážkovém závodě obstály.