Skarab vs. škorpion: který z mechanických brouků vyhraje akční závod?

Skarab vs. škorpion: který z mechanických brouků vyhraje akční závod?

6. srpna 2020

3 minuty čtení

Taky jste si v autě jako malí představovali, že dešťové kapky na okýnku závodí a nadšeně fandili? Dnešní děti ale slyší na mnohem akčnější závody. My jsme na dráhu pustili robotické brouky. Podívejte se, jak se o první místo popral skarab se škorpionem.

HEXBug mechaničtí brouci jsou tak autentičtí, že vám po chvilce budou připadat jako živí. Krmit je ale nemusíte, energii jim dodají 3 běžné hodinkové baterie, které jsou součástí balení.

Robobrouky seženete v různých barvách. Takže i když proti sobě postavíte třeba dva škorpiony, rozeznáte závodníky od sebe.

Kdo se v závodě utká?

Na dráhu jsme postavili dva závodníky. Zeleného škorpiona, jehož jméno budí obavy v celé robo-hmyzí říši. Pro zajímavost, jmenuje se Kiwi. Proti němu pak nastoupil brouk Skarabeus opředený egyptskou legendou.

Každý z brouků má své výhody, který je dokáže využít k vítězství?

Oba závodníci mají své trumfy. Škorpion se pyšní pohyblivým ocasem s jedovým ostnem, který sráží nepřátele. Skarabeus se zase na rozdíl od většiny živých brouků dokáže sám převrátit potom, co se ocitnul na zádech.

Egyptského brouka v cestě za vítězstvím nezastaví ani to, že je vzhůru nohama.

Na závodní dráhu využijte cokoliv, co doma najdete. My jsme použili knížky, kartonové krabice i hračky a vzniklo parádní závodiště. Naši hmyzí závodníci zběsile kličkovali mezi překážkami – pohybují se pomocí šesti velmi reálně navržených nožiček.

Závodní dráhu postavíte z čehokoliv.

Uzavírejte sázky, závod začíná

Je to tady, startujeme. Skarab se vyřítil dopředu, škorpion mu dýchal na záda a doháněl ho, skarab byl ale pořád ve vedení, nezastavilo ho ani otočení na záda. Stále byl první, ale těsně před cílovou páskou se nechal předběhnout a vyhrál škorpion.

Závod byl napínavý a opravdu nás bavil. Navíc jsme se díky mechanickým broukům dozvěděli různé zajímavosti. Věděli jste třeba, že škorpion dokáže zadržet dech až na 3 dny?

Na další akční testy a recenze se podívejte na našem YouTube kanále.

Dál čtěte:

Recenze: dostaneme se do tajemných puzzle boxů Constantin od Recent Toys?

Recenze: dostaneme se do tajemných puzzle boxů Constantin od Recent Toys?

Hlavolamy od Jeana Clauda Constantina, známého hlavolamového vynálezce, vynikají svými neobvyklými řešeními. Dřevěné puzzle boxy, do kterých schováte třeba tajný vzkaz, nám daly pořádně zabrat. Podařilo se nám některou ze tří tajných skrýší nakonec otevřít?

Uspořádali jsme napínavou jízdu kuliček s houpačkou Hubelino

Uspořádali jsme napínavou jízdu kuliček s houpačkou Hubelino

Se základní stavební sadou Hubelino kuličkodráhy sestavíte podle návodu čtyři varianty drah. Když k ní přidáte rozšiřující sadu Hubelino se dvěma houpačkami, která má navíc 41 stavebních dílků, bude jízda ještě zábavnější. Nechte děti, ať vymyslí, jak rozšířit základní dráhu a uvidíte, jak je napínavá jízda i stavění plné fantazie pohltí. Inspirujte se v článku, jak jsme sadu s houpačkami využili my.

Představujeme: LEGO úložný kufřík na cesty, ideální k babičce nebo do auta

Představujeme: LEGO úložný kufřík na cesty, ideální k babičce nebo do auta

Znáte to. Jakmile vystrčíte nos z bytu, děti si s sebou berou svou oblíbenou hračku. Na každou návštěvu, k babičce nebo dokonce na nákupy. Pokud je to plyšové zvířátko, tak to zas až takový problém není. Panáček policisty z LEGO City i se zátarasem nebo pokojíček pro Friends panenku se ale převáží obtížně. Proto pro vás máme tip, jak si LEGO stavebnice sbalíte i na cesty. Čtěte, jak jednoduché to s LEGO kufříkem je.