Skarab vs. škorpion: který z mechanických brouků vyhraje akční závod?

Skarab vs. škorpion: který z mechanických brouků vyhraje akční závod?

6. srpna 2020

3 minuty čtení

Taky jste si v autě jako malí představovali, že dešťové kapky na okýnku závodí a nadšeně fandili? Dnešní děti ale slyší na mnohem akčnější závody. My jsme na dráhu pustili robotické brouky. Podívejte se, jak se o první místo popral skarab se škorpionem.

HEXBug mechaničtí brouci jsou tak autentičtí, že vám po chvilce budou připadat jako živí. Krmit je ale nemusíte, energii jim dodají 3 běžné hodinkové baterie, které jsou součástí balení.

Robobrouky seženete v různých barvách. Takže i když proti sobě postavíte třeba dva škorpiony, rozeznáte závodníky od sebe.

Kdo se v závodě utká?

Na dráhu jsme postavili dva závodníky. Zeleného škorpiona, jehož jméno budí obavy v celé robo-hmyzí říši. Pro zajímavost, jmenuje se Kiwi. Proti němu pak nastoupil brouk Skarabeus opředený egyptskou legendou.

Každý z brouků má své výhody, který je dokáže využít k vítězství?

Oba závodníci mají své trumfy. Škorpion se pyšní pohyblivým ocasem s jedovým ostnem, který sráží nepřátele. Skarabeus se zase na rozdíl od většiny živých brouků dokáže sám převrátit potom, co se ocitnul na zádech.

Egyptského brouka v cestě za vítězstvím nezastaví ani to, že je vzhůru nohama.

Na závodní dráhu využijte cokoliv, co doma najdete. My jsme použili knížky, kartonové krabice i hračky a vzniklo parádní závodiště. Naši hmyzí závodníci zběsile kličkovali mezi překážkami – pohybují se pomocí šesti velmi reálně navržených nožiček.

Závodní dráhu postavíte z čehokoliv.

Uzavírejte sázky, závod začíná

Je to tady, startujeme. Skarab se vyřítil dopředu, škorpion mu dýchal na záda a doháněl ho, skarab byl ale pořád ve vedení, nezastavilo ho ani otočení na záda. Stále byl první, ale těsně před cílovou páskou se nechal předběhnout a vyhrál škorpion.

Závod byl napínavý a opravdu nás bavil. Navíc jsme se díky mechanickým broukům dozvěděli různé zajímavosti. Věděli jste třeba, že škorpion dokáže zadržet dech až na 3 dny?

Na další akční testy a recenze se podívejte na našem YouTube kanále.