Vypusťte nanobrouky: recenze nanobroučí dráhy Flash Nanoplex

Vypusťte nanobrouky: recenze nanobroučí dráhy Flash Nanoplex

18. listopad 2020

3 minuty čtení

Už jste někdy viděli hřiště pro brouky? My jsme jedno takové vyzkoušeli. Konkrétně to byla dráha Flash Nanoplex, na které jsme nechali řádit robotické nanobrouky od HEXBug. Mrkněte, jak jsme dráhu stavěli a jestli se nanobroukům zamlouvala.

Flash Nano brouci přichází, seznamte se

Možná si vzpomínáte, jak jsme nanobrouky převlékali do různých kostýmů a pořádali s nimi zápasy v ringu. Tentokrát nás ale zápas ani módní přehlídka nečeká, místo toho se podíváme na dráhu přímo pro nanobrouky.

Sada HEXBug Nano Flash je určená pro děti od 3 let, ale pobaví se s ní i dospěláci.

Balení obsahuje:

  • 2 klasické nanobrouky,
  • 2 svítící ultrarychlé Nano Flash brouky,
  • a nanobroučí dráhu, kterou sestavíte z:
    • barevných želé mantinelů,
    • průhledných cestiček a zatáček,
    • ramp a kotoučů.  

V krabici jsou i další spojovací komponenty, držáky a plastové mantinely, které zajistí, že brouci dráhu nerozboří nebo z ní neutečou.

Nanobrouci mají různé barvy, takže si svého snadno poznáte.

6 párů robotických nožiček s pogumovaným povrchem zajišťuje, že se na hladkém povrchu nanobrouci pohybují skoro jako ti opravdoví. Energii jim dodávají 2 malé baterky, které broučí tělo rozvibrují k pohybu.

Kromě 2 klasických robobrouků jsou v balení ještě 2 Flash Nano brouci. Ti jsou podstatně rychlejší a svítí. Kvůli vyšší rychlosti se ale častěji převrací na záda.

Hurá na závodiště

Dráhu pro brouky postavíte podle návodu nebo i fantazie. Pokud budete stavět do patra, zaměřte se na sklon zelených cestiček. Čím strmější cesty budou, tím těžší to brouci budou mít.

My jsme si dráhu postavili podle návodu. Každá jsme měli v týmu jednoho klasického robobrouka a jednoho rychlíka. Pak už jsme brouky vypustili a sledovali, který proletí cílem jako první.

Broučí dráhu sestaví bez problémů i prvňáček.

Rozhodli jsme, že vítězným broukem se stane ten, který se jako první sveze na kolotoči v patře. Plány nám ale moc nevyšly, protože robobrouci jsou neposední stejně jako jejich živí kolegové. Různě mění směr, naráží do mantinelů i do sebe navzájem a převrací se na záda. Takže jsme nakonec opustili všechny strategie a jen sledovali zvraty, které se na dráze udály.

Nanobrouci se občas zatoulají nebo převrátí na záda.

Dráha se prodává ve 3 variantách a nanobrouky pořídíte i samostatně. Vytvoříte si tak klidně celý závodní tým splašených brouků i hřiště podle svých představ.

Sledujte náš YouTube kanál, ať vám neuteče žádná videorecenze.

Dál čtěte:

Seznamte se: na scénu přijíždí MoBot Fetch od HEXBug

Seznamte se: na scénu přijíždí MoBot Fetch od HEXBug

Během minulých recenzí jsme se setkali už s několika roboty, ale žádný nebyl tak roztomilý jako tenhle. Jmenuje se Fetch a patří do zbrusu nové party MoBotů od HEXBug. Podívejte se, jak dopadlo naše seznamování a v čem kromě roztomilého kukuče Fetch vyniká.

LEGO maniaci vyráží na chatu se správnou výbavou

LEGO maniaci vyráží na chatu se správnou výbavou

Víkend u babičky, na chatě nebo výlet na hrad Bouzov vyžaduje pořádnou přípravu. Zabalte si sváču, sluneční brýle, hřeben, žabky a pár kaček jako my do stylové LEGO výbavy. My sladili peněženku s toaletní taštičkou, boxem na svačinu, vakem na plavky i s LEGO batohem, do kterého jsme všechno sbalili. Mrkněte, jak nám chystání šlo.

Vypustili jsme robotické ploštice HEXBug Beetle na závodní dráhu

Vypustili jsme robotické ploštice HEXBug Beetle na závodní dráhu

Závodění nás prostě baví. A tím, že se s roboplošticemi HEXBug Beetle dobře známe, bylo načase, vypustit je na závodní dráhu. Zrovna tyhle robopotvůrky ale na akční běh moc neužije. Podívejte se sami, jak v netradičním překážkovém závodě obstály.