Souboj o princeznu: zvítězí robodrak nebo odvážný fešák?

27. prosinec 2020

3 minuty čtení

Strašlivý robodrak z dílny HEXBug unesl do své jeskyně krásnou princeznu. Dokáže ji odvážný fešák spolu se svými robopomocníky vysvobodit? Podívejte se, jak dobrodružná výprava za záchranou princezny dopadla.

Klasická pohádka o princezně a drakovi je naše oblíbená, ale jelikož se u nás schovává několik robopříšerek, přišlo nám škoda je do příběhu taky nezapojit. Inspirujte se naší moderní pohádkou a vymyslete si vlastní fantastické dobrodružství.

Hlavní roli v našem příběhu hrál robodrak od HEXBug.

S robotickým drakem z dílny HEXBug jsme se už seznámili. Tentokrát ale vystrčil růžky, nebo spíš ostny na ocase, a do své temné jeskyně unesl krásnou princeznu, které se nehodlá vzdát jen tak bez boje.

Na výrobu pohádkových rekvizit stačí málo

Jako drakův úkryt nám posloužila nevyužitá papírová krabice, do které jsme vystřihli díru jako vchod do opravdové jeskyně. Skalnaté okolí a kamení představovaly LEGO kostky. Ty měly zachráncům zkomplikovat přístup do jeskyně, a tím i k princezně.

Vedle skal ztěžoval vstup do jeskyně i strašlivý robodrak. Kromě toho, že zlověstně řve a chrlí oheň, má i přilnavé tlapy, díky kterým se snadno pohybuje po jakémkoliv povrchu. Prostě obávaný protivník po všech stránkách.

Temnou jeskyni jsme vyrobili z obyčejného kartonu.

Na vysvobození princezny jsme vytasili těžký kalibr. A kdo by se na záchrannou misi hodil lépe, než udatný rytíř? Jelikož je ale naše pohádka moderní, vyměnili jsme rytíře za odvážného fešáka v růžovém kabrioletu. Svojí role se hrdě zhostil a v doprovodu jedovatého škorpiona a nanobrouků z dílny HEXBug vyrazil vysvobodit princeznu.

Statečný rytíř vyměnil bílého koně za růžový kabriolet a na výpravu si přizval robopomocníky.

Obávaný drak proti fešákovi a jeho robopomocníkům

Když dorazil fešák k jeskyni, vytasil proti drakovi všechny zbraně. Ten se ale nehodlal vzdát bez boje. Chrlil oheň, švihal svým ohebným ocasem a když byl v úzkých, roztáhl křídla a několikrát se proletěl nad jeskyní, aby protivníka zastrašil.

Souboj byl dlouho vyrovnaný. Nakonec ale robodrak přesile podlehl.

Drak bojoval vytrvale, ale proti přesile neměl šanci. Z jeskyně odletěl poražen a po vyčerpávajícím souboji zamířil k nejbližší nabíjecí stanici. Slíbil ale, že jakmile načerpá energii, vrátí se pro odvetu.

Díky robotickým hračkám a romantickému příběhu moderní pohádkou nepohrdnou holky ani kluci. A pokud máte doma víc robopříšerek, zapojte je do hry klidně všechny. Příště se třeba nanobrouci přidají na temnou stranu a pomáhat budou pro změnu drakovi.  

Podívejte se na další videa na našem YouTube kanále, ve kterých testujeme robohračky i další vychytávky do dětského pokojíčku.

Dál čtěte:

Bláznivý závod v bludišti: která HEXBug robotická myš dorazí dřív k sýru?

Bláznivý závod v bludišti: která HEXBug robotická myš dorazí dřív k sýru?

Už jste někdy viděli myší závody v bludišti? U nás jedny takové proběhly. Ale ne, neutekli nám neposední domácí mazlíčci. Testovali jsme robotické myšky od HEXBug, se kterými se pobaví děti i kočičí lovci. Podívejte se, jak robotické myšky dovádí v bludišti nebo prohání kočky.

Sestavte si domácí ZOO a staňte se ošetřovatelem nových Squismallows

Sestavte si domácí ZOO a staňte se ošetřovatelem nových Squismallows

Jemné a měkkoučké Squishmallows jsme vám už představili v jednom z předchozích článků. Teď se jejich rodinka rozšířila o nové členy. Někteří mají i své velké sourozence. Zveme vás do naší plyšové ZOO, kde vám Vali představí nové zvířecí osobnosti.

Venku je sychravo? Vytáhněte si LEGO penál plný barviček a pusťte se do omalovánek

Venku je sychravo? Vytáhněte si LEGO penál plný barviček a pusťte se do omalovánek

Kroužky teď probíhají maximálně online a na hraní v plískanici každý není. Vyplňte dětem volný čas v teple tak, aby si ho užily a ještě se něco naučily. Vezměte čisté papíry, vytiskněte omalovánky a vyzkoušejte s dětmi různé techniky kreslení. Vymalujte si barevný den s LEGO psacími potřebami jako my.