Mravenčí invaze: vyzkoušeli jsme dva nové micro roboty od HEXBug

8. březen 2021

3 minuty čtení

Taky si spíš představíte mravence jako veselého Ferdu s červeným šátkem? U nás ale pohádkovou postavičku nečekejte. HEXBug vyvinul dva typy micro robotických mravenců, kteří vypadají jako z budoucnosti. Pojďte, představíme vám je.

Mravenčí přírůstky do hmyzí HEXBug armády dokonale zapadají. Nejdřív jsme je s Valentinkou prozkoumaly a potom je vypustily do prostoru. Přitom jsme zjistily, že ovládat jednoho z nich není vůbec jednoduché. Mrkněte, jak oranžový a červený robomravenec funguje.

Oranžový micro mravenec: koukněte, jak peláší

První typ mravence je 7 centimetrů dlouhý a je poháněn dvěma bateriemi, které jsou součástí balení. Takže koupíte, rozbalíte a hned mravenčíte.

Oranžový mravenec s kolečky i nožkami běhá jako opravdový.

TIP: HEXBug mikroroboti mají většinou ze spodní strany zastrčené průhledné plastové pásky, které zabraňují samovolnému zapnutí příšerek ještě v krabičce. Stačí tedy, když je před hraním sundáte a může začít rejdění.

Micro mravenec má speciální pohybovou technologii a zvládá utíkat na různých površích. Dvojice koleček, které připomínají spirálu, se otáčí a pohání mravence samovolně směrem vpřed. Pohyb je nepředvídatelný a mravenec tak peláší, jako by byl živý.

Superrychlý micro robot v převleku oranžového mravence.

Ohnivý mravenec na ovládání vám procvičí palce

Druhý robotický exemplář tohoto známého tvorečka je na ovládání. Jak bývá u HEXBug zvykem, roboti jsou připraveni jít hned do akce. V ovladači jsou tedy nachystané dvě a v ohnivém mravenci tři monočlánkové baterie.

Ohnivý mravenec má oproti micro mravenci navíc ovladač a tykadla.

Ohnivý mravenec má oproti micro mravenci navíc ovladač a tykadla.

Na pohyb HEXBug využil zase kolečka, ale jiná než u micro mravence. Na každé straně má „ohnivák“ dvě menší a jedno větší kolečko a levá i pravá strana se ovládají zvlášť. Proto, aby se mravenec rozběhl tam, kam potřebujete, musíte sesynchronizovat svoje palce. Například aby jel rovně, držte obě tlačítka zároveň.

Zní to jednoduše, ale jakmile je na podlaze jen nepatrná nerovnost, mravenec různě nadskakuje a tím mění směr i přes vaše svědomité ovládání. Vali chvíli trvalo, než na to přišla. Už teď se ale těší, až uspořádáme mravenčí závody. A na ty i já budu muset ještě hodně potrénovat.

Ohnivý mravenec na ovládání i červeně bliká.

A proč vlastně ohnivák? Ohnivý mravenec oslňuje své nepřátele červenými světelnými efekty. Díky nim vypadá ještě více nebezpečně.

S Vali jsme si s nimi hrály v obýváku, a protože naše domácnost plná dlouhovlasatých členů, neubránily jsme se vlasům namotaným na kolečka. Mravenec najednou zastavil a nepokračoval dál. Vlas jsme jednoduše odmotaly, ale než jsme přišly na příčinu mravencova stávkování, dalo nám to zabrat.

Oba typy mravenců kryje ikonické poloprůhledné HEXBug tělíčko. Dovnitř jde vidět, a tak jsme zase obdivovaly elektronické součástky obou micro robotů. V e-shopech s hračkami je seženete v 5 barvách.

A co vy? Už jste nějakého z mikrorobotů vyzkoušeli? Napište nám na Smarťáčkově Facebooku nebo Instagramu.

Dál čtěte:

Recenze: dostaneme se do tajemných puzzle boxů Constantin od Recent Toys?

Recenze: dostaneme se do tajemných puzzle boxů Constantin od Recent Toys?

Hlavolamy od Jeana Clauda Constantina, známého hlavolamového vynálezce, vynikají svými neobvyklými řešeními. Dřevěné puzzle boxy, do kterých schováte třeba tajný vzkaz, nám daly pořádně zabrat. Podařilo se nám některou ze tří tajných skrýší nakonec otevřít?

Uspořádali jsme napínavou jízdu kuliček s houpačkou Hubelino

Uspořádali jsme napínavou jízdu kuliček s houpačkou Hubelino

Se základní stavební sadou Hubelino kuličkodráhy sestavíte podle návodu čtyři varianty drah. Když k ní přidáte rozšiřující sadu Hubelino se dvěma houpačkami, která má navíc 41 stavebních dílků, bude jízda ještě zábavnější. Nechte děti, ať vymyslí, jak rozšířit základní dráhu a uvidíte, jak je napínavá jízda i stavění plné fantazie pohltí. Inspirujte se v článku, jak jsme sadu s houpačkami využili my.

Představujeme: LEGO úložný kufřík na cesty, ideální k babičce nebo do auta

Představujeme: LEGO úložný kufřík na cesty, ideální k babičce nebo do auta

Znáte to. Jakmile vystrčíte nos z bytu, děti si s sebou berou svou oblíbenou hračku. Na každou návštěvu, k babičce nebo dokonce na nákupy. Pokud je to plyšové zvířátko, tak to zas až takový problém není. Panáček policisty z LEGO City i se zátarasem nebo pokojíček pro Friends panenku se ale převáží obtížně. Proto pro vás máme tip, jak si LEGO stavebnice sbalíte i na cesty. Čtěte, jak jednoduché to s LEGO kufříkem je.