Vítejte v Gothamu! LEGO Batman lampička vám pomůže u předčítání napínavých příběhů

Vítejte v Gothamu! LEGO Batman lampička vám pomůže u předčítání napínavých příběhů

27. únor 2021

3 minuty čtení

Čtení napínavých příběhů potají pod peřinou. Znáte to taky? My jsme si v dětství svítili v lepším případě starou baterkou. Bylo to taky dobrodružství, ale teď nám na knihu svítí stylový LEGO hrdina. Vali jsme pořídili praktickou lampičku, kterou si připevní rovnou na knížku, a v článku si na ni posvítíme.

Bylo období, kdy jsem Vali nutila ke čtení, které měla za domácí úkol. Přála jsem si, aby ji víc bavilo a měla knížky ráda. No a pak jsem ji jednou o půl desáté večer objevila, jak si tajně čte Harryho Pottera pod peřinou. Byl všední den, takže průběh ranního vstávání byl jasný a navíc držela v ruce baterku, která svítila už jen spíš symbolicky.

Batman připraven na čtení. A vy?

Nechtěla jsem se na ni zlobit, přece jen jsem byla ráda, že si sama čte. I proto jsem pořídila batmanskou svítilnu na knížku LEGO Booklite a Vali jsem vysvětlila, že když jde druhý den do školy, čtení do noci není dobrý nápad. Přes den si ale může číst, kdy bude chtít.

Ptáte se, proč Batman? U nás jsou teď v kurzu hrdinové, kteří mají superschopnosti a zachraňují svět. A lampička se vyrábí právě v designu hrdinů jako je Superman, Batman nebo postavy ze Star Wars. Černý hrdina s netopýří maskou Vali pěkně posvítí a ještě ji stráží před zlými postavami z knížky.

Lampička poslouží i dospělým. 
Připněte ji na knížku nebo na laptop. Zpříjemní vám tak večerní práci.

Nechceme Valentinku nabádat, aby ponocovala a četla si pod peřinou, ale třeba v bunkru udělaném ze židlí, dek a polštářů nebo v prostoru pod schody, kde máme místo na válení, se jí s lampičkou čte skvěle. Jako malá jsem se taky pořád někde „zašívala“ a tam si hrála nebo četla.

Dvě LED světla ukrytá v nohách pohodlně osvětlí celou stránku.

Lampička LEGO Booklite svítí dvěma LED světýlky, které má Batman na podrážkách bot. Celá postavička je pohyblivá. Nohy, ruce i hlavu nastavíte do jakékoliv pozice. Občas schválně Batmanovi změním pozici, než v jaké ho Vali nechala a nastavím na knížku nějak vtipně – třeba hlavou dolů. To pak Valentince čtení začíná hned veseleji.

Ohebným páskem nasměrujete svícení, kam potřebujete.

Postava hrdiny je připevněná na širokém a velmi ohebném gumovém pásku, který ale drží nastavený tvar. Žádná pozice tak není nemožná. Na konci je silný klips s logem LEGA, který připnete na okraj knížky, nebo tenkou polici.

Když sundáte klips, objevíte USB konektor. Zapojte ho do svého notebooku a Batmanovy nohy vám osvětlí celou klávesnici. Pracovní večery si tak zpestříte a zároveň nerušíte ostatní velkým světlem.

Světýlko se zapíná, zmáčknutím Batmanova břicha.

Součástí balení jsou i baterie a lampička se zapíná zmáčknutím bříška postavičky. A i přes Batmanovy vypracované břišní svaly, ji rozsvítíte lehce. 

Skvělá je taky k motivování dětí ke čtení. Ne každý je vášnivý čtenář, ale s oblíbeným hrdinou, vznášejícím se nad knihou, to bude určitě jiná zábava.

LEGO lampička Booklite je skvělá motivace ke čtení.

Dál čtěte:

Recenze: dostaneme se do tajemných puzzle boxů Constantin od Recent Toys?

Recenze: dostaneme se do tajemných puzzle boxů Constantin od Recent Toys?

Hlavolamy od Jeana Clauda Constantina, známého hlavolamového vynálezce, vynikají svými neobvyklými řešeními. Dřevěné puzzle boxy, do kterých schováte třeba tajný vzkaz, nám daly pořádně zabrat. Podařilo se nám některou ze tří tajných skrýší nakonec otevřít?

Uspořádali jsme napínavou jízdu kuliček s houpačkou Hubelino

Uspořádali jsme napínavou jízdu kuliček s houpačkou Hubelino

Se základní stavební sadou Hubelino kuličkodráhy sestavíte podle návodu čtyři varianty drah. Když k ní přidáte rozšiřující sadu Hubelino se dvěma houpačkami, která má navíc 41 stavebních dílků, bude jízda ještě zábavnější. Nechte děti, ať vymyslí, jak rozšířit základní dráhu a uvidíte, jak je napínavá jízda i stavění plné fantazie pohltí. Inspirujte se v článku, jak jsme sadu s houpačkami využili my.

Představujeme: LEGO úložný kufřík na cesty, ideální k babičce nebo do auta

Představujeme: LEGO úložný kufřík na cesty, ideální k babičce nebo do auta

Znáte to. Jakmile vystrčíte nos z bytu, děti si s sebou berou svou oblíbenou hračku. Na každou návštěvu, k babičce nebo dokonce na nákupy. Pokud je to plyšové zvířátko, tak to zas až takový problém není. Panáček policisty z LEGO City i se zátarasem nebo pokojíček pro Friends panenku se ale převáží obtížně. Proto pro vás máme tip, jak si LEGO stavebnice sbalíte i na cesty. Čtěte, jak jednoduché to s LEGO kufříkem je.