Vítejte v Gothamu! LEGO Batman lampička vám pomůže u předčítání napínavých příběhů

Vítejte v Gothamu! LEGO Batman lampička vám pomůže u předčítání napínavých příběhů

27. únor 2021

3 minuty čtení

Čtení napínavých příběhů potají pod peřinou. Znáte to taky? My jsme si v dětství svítili v lepším případě starou baterkou. Bylo to taky dobrodružství, ale teď nám na knihu svítí stylový LEGO hrdina. Vali jsme pořídili praktickou lampičku, kterou si připevní rovnou na knížku, a v článku si na ni posvítíme.

Bylo období, kdy jsem Vali nutila ke čtení, které měla za domácí úkol. Přála jsem si, aby ji víc bavilo a měla knížky ráda. No a pak jsem ji jednou o půl desáté večer objevila, jak si tajně čte Harryho Pottera pod peřinou. Byl všední den, takže průběh ranního vstávání byl jasný a navíc držela v ruce baterku, která svítila už jen spíš symbolicky.

Batman připraven na čtení. A vy?

Nechtěla jsem se na ni zlobit, přece jen jsem byla ráda, že si sama čte. I proto jsem pořídila batmanskou svítilnu na knížku LEGO Booklite a Vali jsem vysvětlila, že když jde druhý den do školy, čtení do noci není dobrý nápad. Přes den si ale může číst, kdy bude chtít.

Ptáte se, proč Batman? U nás jsou teď v kurzu hrdinové, kteří mají superschopnosti a zachraňují svět. A lampička se vyrábí právě v designu hrdinů jako je Superman, Batman nebo postavy ze Star Wars. Černý hrdina s netopýří maskou Vali pěkně posvítí a ještě ji stráží před zlými postavami z knížky.

Lampička poslouží i dospělým. 
Připněte ji na knížku nebo na laptop. Zpříjemní vám tak večerní práci.

Nechceme Valentinku nabádat, aby ponocovala a četla si pod peřinou, ale třeba v bunkru udělaném ze židlí, dek a polštářů nebo v prostoru pod schody, kde máme místo na válení, se jí s lampičkou čte skvěle. Jako malá jsem se taky pořád někde „zašívala“ a tam si hrála nebo četla.

Dvě LED světla ukrytá v nohách pohodlně osvětlí celou stránku.

Lampička LEGO Booklite svítí dvěma LED světýlky, které má Batman na podrážkách bot. Celá postavička je pohyblivá. Nohy, ruce i hlavu nastavíte do jakékoliv pozice. Občas schválně Batmanovi změním pozici, než v jaké ho Vali nechala a nastavím na knížku nějak vtipně – třeba hlavou dolů. To pak Valentince čtení začíná hned veseleji.

Ohebným páskem nasměrujete svícení, kam potřebujete.

Postava hrdiny je připevněná na širokém a velmi ohebném gumovém pásku, který ale drží nastavený tvar. Žádná pozice tak není nemožná. Na konci je silný klips s logem LEGA, který připnete na okraj knížky, nebo tenkou polici.

Když sundáte klips, objevíte USB konektor. Zapojte ho do svého notebooku a Batmanovy nohy vám osvětlí celou klávesnici. Pracovní večery si tak zpestříte a zároveň nerušíte ostatní velkým světlem.

Světýlko se zapíná, zmáčknutím Batmanova břicha.

Součástí balení jsou i baterie a lampička se zapíná zmáčknutím bříška postavičky. A i přes Batmanovy vypracované břišní svaly, ji rozsvítíte lehce. 

Skvělá je taky k motivování dětí ke čtení. Ne každý je vášnivý čtenář, ale s oblíbeným hrdinou, vznášejícím se nad knihou, to bude určitě jiná zábava.

LEGO lampička Booklite je skvělá motivace ke čtení.