Soutěž o nejlepšího kaskadéra s HEXBug Ring Racer
28. 1. 2021
Soutěž o nejlepšího kaskadéra s HEXBug Ring Racer
Už jste někdy viděli robotické kaskadéry? My jsme dva takové vyzkoušeli a rovnou s nimi uspořádali soutěž o nejlepší kaskadérský kousek. Podívejte se, jaké triky se nám podařily a kdo se stal pánem rampy.
Vždycky rádi zavítáme do akčního světa HEXBug, kde se potulují nejrůznější robotičtí tvorové. A jelikož jsme si už brousili zuby na další robotickou mašinku, přišel čas abychom vyzkoušeli Ring Racer – vozítko na dálkové ovládání se dvěma ozubenými koly a světelným paprskem.
Robotické kaskadéry pořídíte v několika barvách.
Ring Racer: kaskadér, kterého nic nezastaví
Základem 13centimetrového vozítka Ring Race jsou dvě ozubená kola, díky kterým se robotický kaskadér dokáže otáčet o 360 stupňů. A když náhodou přepadne, zvedne se a zábava jede dál.
Dálkovým ovladačem se 3 malými peckovými bateriemi snadno ovládáte pohyb kaskadéra i světelný paprsek. Jestli dojde šťáva přímo závodníkovi, postačí mu k dobití energie klasický USB kabel.
Pokud si chcete jízdu ještě okořenit, sáhněte po kaskadérském setu, ve kterém kromě robotického kaskadéra najdete i skládací rampu pro trénování nejrůznějších triků a skoků. Velcí i malí inženýři od 8 let se ale pobaví i se samotným Ring Racerem.
Nažhavte ovladače, trénink začíná!
Než se vrhnou kaskadéři do akce, je potřeba je spárovat s dálkovým ovladačem. Stačí, když zapnete kaskadérské vozítko a stisknete jakékoliv tlačítko na dálkovém ovladači. Pak už jen sestavíte rampu a vytvoříte herní prostor. My jsme si ho pracovně nazvali kaskadérský park a ohraničili ho vším, co bylo po ruce. A teď hurá na trénink.
Na začátek jsme se trochu rozjezdili – jen tak, i na rampě. Závodníci mají totiž 2 režimy rychlosti, a čím rychleji jedou, tím složitěji se s nimi na rampu najíždí.
Aby se trik povedl, je potřeba na rampu najet pod správným úhlem.
Pusťte kaskadéry na rampu!
Po tréninku v kaskadérském parku přišly na řadu 3 disciplíny:
Na úvod jsme si dali sólové skoky. Vozítko jsme postavili na vyznačené místo a rozjeli se na rampu, kde jsme předvedli to nejlepší z našeho repertoáru. Každý kaskadér měl na nejlepší skok 3 pokusy.
Druhou disciplínou byl minutový freestyle, při kterém měl robotický závodník minutu na to, aby v kaskadérském parku předvedl ty nejzajímavější kreace, skoky a přemety, jaké dovedl.
Závěrem nás čekal ještě slalom. Ten se ale hodí hlavně pro velmi trpělivé a zručné řidiče. Kličkovat mezi překážkami s takto nevyzpytatelným závodníkem totiž není zrovna snadné.
Po oficiálním závodě jsme ještě dlouho jen tak jezdili a trénovali další triky.
Napište nám na Facebooku nebo Instagramu, jaké kousky byste s Ring Racerem vyzkoušeli vy a podívejte se i na další videorecenze na našem YouTube kanále.
Dál čtěte:
Seznamte se: na scénu přijíždí MoBot Fetch od HEXBug
Během minulých recenzí jsme se setkali už s několika roboty, ale žádný nebyl tak roztomilý jako tenhle. Jmenuje se Fetch a patří do zbrusu nové party MoBotů od HEXBug. Podívejte se, jak dopadlo naše seznamování a v čem kromě roztomilého kukuče Fetch vyniká.
LEGO maniaci vyráží na chatu se správnou výbavou
Víkend u babičky, na chatě nebo výlet na hrad Bouzov vyžaduje pořádnou přípravu. Zabalte si sváču, sluneční brýle, hřeben, žabky a pár kaček jako my do stylové LEGO výbavy. My sladili peněženku s toaletní taštičkou, boxem na svačinu, vakem na plavky i s LEGO batohem, do kterého jsme všechno sbalili. Mrkněte, jak nám chystání šlo.
Vypustili jsme robotické ploštice HEXBug Beetle na závodní dráhu
Závodění nás prostě baví. A tím, že se s roboplošticemi HEXBug Beetle dobře známe, bylo načase, vypustit je na závodní dráhu. Zrovna tyhle robopotvůrky ale na akční běh moc neužije. Podívejte se sami, jak v netradičním překážkovém závodě obstály.