Soutěž o nejlepšího kaskadéra s HEXBug Ring Racer

Soutěž o nejlepšího kaskadéra s HEXBug Ring Racer

28. leden 2021

3 minuty čtení

Už jste někdy viděli robotické kaskadéry? My jsme dva takové vyzkoušeli a rovnou s nimi uspořádali soutěž o nejlepší kaskadérský kousek. Podívejte se, jaké triky se nám podařily a kdo se stal pánem rampy.

Vždycky rádi zavítáme do akčního světa HEXBug, kde se potulují nejrůznější robotičtí tvorové. A jelikož jsme si už brousili zuby na další robotickou mašinku, přišel čas abychom vyzkoušeli Ring Racer – vozítko na dálkové ovládání se dvěma ozubenými koly a světelným paprskem.

Robotické kaskadéry pořídíte v několika barvách.

Ring Racer: kaskadér, kterého nic nezastaví

Základem 13centimetrového vozítka Ring Race jsou dvě ozubená kola, díky kterým se robotický kaskadér dokáže otáčet o 360 stupňů. A když náhodou přepadne, zvedne se a zábava jede dál.

Dálkovým ovladačem se 3 malými peckovými bateriemi snadno ovládáte pohyb kaskadéra i světelný paprsek. Jestli dojde šťáva přímo závodníkovi, postačí mu k dobití energie klasický USB kabel.

Pokud si chcete jízdu ještě okořenit, sáhněte po kaskadérském setu, ve kterém kromě robotického kaskadéra najdete i skládací rampu pro trénování nejrůznějších triků a skoků. Velcí i malí inženýři od 8 let se ale pobaví i se samotným Ring Racerem.

Nažhavte ovladače, trénink začíná!

Než se vrhnou kaskadéři do akce, je potřeba je spárovat s dálkovým ovladačem. Stačí, když zapnete kaskadérské vozítko a stisknete jakékoliv tlačítko na dálkovém ovladači. Pak už jen sestavíte rampu a vytvoříte herní prostor. My jsme si ho pracovně nazvali kaskadérský park a ohraničili ho vším, co bylo po ruce. A teď hurá na trénink.

Na začátek jsme se trochu rozjezdili – jen tak, i na rampě. Závodníci mají totiž 2 režimy rychlosti, a čím rychleji jedou, tím složitěji se s nimi na rampu najíždí.

Aby se trik povedl, je potřeba na rampu najet pod správným úhlem.

Pusťte kaskadéry na rampu!

Po tréninku v kaskadérském parku přišly na řadu 3 disciplíny:

Na úvod jsme si dali sólové skoky. Vozítko jsme postavili na vyznačené místo a rozjeli se na rampu, kde jsme předvedli to nejlepší z našeho repertoáru. Každý kaskadér měl na nejlepší skok 3 pokusy.

Druhou disciplínou byl minutový freestyle, při kterém měl robotický závodník minutu na to, aby v kaskadérském parku předvedl ty nejzajímavější kreace, skoky a přemety, jaké dovedl.

Závěrem nás čekal ještě slalom. Ten se ale hodí hlavně pro velmi trpělivé a zručné řidiče. Kličkovat mezi překážkami s takto nevyzpytatelným závodníkem totiž není zrovna snadné.

Po oficiálním závodě jsme ještě dlouho jen tak jezdili a trénovali další triky. 

Napište nám na Facebooku nebo Instagramu, jaké kousky byste s Ring Racerem vyzkoušeli vy a podívejte se i na další videorecenze na našem YouTube kanále.