Kuličkodráha pro starší děti: zahrajte si na stavitele s Hubelino Pi

27. listopad 2020

4 minuty čtení

Dětské stavebnice Hubelino, po kterých sviští barevné kuličky, jsme vám představili už dříve. Ale co když si svou kuličkodráhu chtějí postavit i velcí? Tentokrát jsme sestavili dráhu z černých a žlutých dílků a vypustili na ni malé ocelové kuličky. Kolik času nám stavba zabrala a jaké jsou rozdíly mezi barevnou a žlutočernou Hubelino kuličkodráhou, to všechno jsme pro vás sepsali v článku.

Základy fyziky pod stromeček? S Hubelino Pi to nuda nebude

Kuličkodráhy patří mezi oblíbené chytré hračky už nějaký ten rok a nejspíš se pod některým vánočním stromečkem objeví i letos. Pokud si je děti dokáží postavit sami a navíc i podle vlastní fantazie, je to ta nejlepší varianta. Gravitace a zrychlení malé stavitele totiž fascinuje, i když zatím vůbec neví, že něco takového existuje.

Poprvé pustit kuličku po dráze – to je ta největší odměna po půlhodinovém stavění.

Vidím to na naší Valentince, jakmile dostala do rukou žlutočernou krabici Hubelino Pi, vysypala ji a okamžitě stavěla. Je vždy netrpělivá, protože se těší, až už spustí kuličky úplně zeshora a baví ji sledovat, jak rychle dorazí do cíle.

Hubelino Pi sada M obsahuje:

  • šedou základní desku,
  • černé kostky na stavbu konstrukce,
  • žluté cestičky, zatáčky a skluzavky,
  • obrázkový návod
  • a 4 ocelové kuličky.

Sady s kompletní kuličkodráhou pořídíte ve 4 variantách. Hubelino Pi startovací set, set s 99 nebo 249 dílky a set s vystřelovacím kanonem. Zvlášť se prodávají i celé balení jen s černými konstrukčními dílky nebo se žlutými cestami.

Cestičky, zatáčky, konstrukční kostičky a další komponenty najdete v setu M Hubelino Pi.

Kuličkodráhy Hubelino Pi výrobce doporučuje pro děti od 8 let. Zkušenosti se stavěním se u této kuličkodráhy hodí – i přesto, že je návod obrázkový, celkem špatně se nám v něm orientovalo. Návod na každé straně znázorňuje výstavbu vždy jednoho patra. Kuličkodráha je ale vyobrazená pod úhlem z boku, že často nepoznáte, kam přesně kostičku zacvaknout.

I stavění podle návodu si někdy žádá pomoc dospělého.

V porovnání s tím je barevné Hubelino pro nejmenší (od 4 let) o dost jednodušší. Pro malé děti je v návodu vše z ptačí perspektivy, a tak si lehce uvědomí výstupky na podložce a přesně určí, kde kostky leží.

Kombinujte kuličkodráhy se stavebnicemi, které mají děti doma

Jako rodiče mě na Hubelino stavebnicích baví to, že je zkombinujete s dalšími stavebnicemi.

  • Zelené Hubelino pro malé děti zkombinujete s kostkami od Dupla, MegaBloks, Unika a dalšími stavebnicemi pro nejmenší.
  • Černožluté “Pi” zase s klasickými LEGO kostkami a dalšími stavebnicemi se stejným základem.

To mi přijde geniální. Děti využijí stavebnice, které už doma mají, propojí je kuličkovým závodištěm a vytvoří tak velkolepou stavbu. Navíc popustí uzdu fantazii. Konstrukce kuličkodráhy a ostatních staveb je totiž čistě v jejich dětské režii.

Spojením s kompatibilními stavebnicemi jako je LEGO budou v dětském pokoji vznikat velkolepé stavby.

Hubelino Pi – na půl cesty mezi dětskou stavebnicí a designovým doplňkem do pracovny

Kuličkodráhu jsme s Vali postavili asi za půl hodinky. Sestavením pár kousíčků dráhy zapojí i dospěláci jiné části mozku než ty, které přes den běžně zatěžují. Začali jsme pouštět kuličky dolů po jedné, po dvou i po čtyřech zároveň a hraní nám vydrželo dost dlouho – na kutálející se kuličce je prostě něco fascinujícího.

Sledování kuliček putujících po žlutých cestičkách je jednoznačně uklidňující.

I když je dráha určená do dětského pokojíčku, dokáži si černou konstrukci se žlutými cestami představit i v kanceláři vysoce postaveného manažera nebo ředitele. Úplně z ní totiž sálá kus moderního designu a jízda kovových kuliček je neskutečně uklidňující. Něco jako legendární Newtonova houpačka.

Dál čtěte:

Vítejte v Gothamu! LEGO Batman lampička vám pomůže u předčítání napínavých příběhů

Vítejte v Gothamu! LEGO Batman lampička vám pomůže u předčítání napínavých příběhů

Čtení napínavých příběhů potají pod peřinou. Znáte to taky? My jsme si v dětství svítili v lepším případě starou baterkou. Bylo to taky dobrodružství, ale teď nám na knihu svítí stylový LEGO hrdina. Vali jsme pořídili praktickou lampičku, kterou si připevní rovnou na knížku, a v článku si na ni posvítíme.

Bláznivý závod v bludišti: která HEXBug robotická myš dorazí dřív k sýru?

Bláznivý závod v bludišti: která HEXBug robotická myš dorazí dřív k sýru?

Už jste někdy viděli myší závody v bludišti? U nás jedny takové proběhly. Ale ne, neutekli nám neposední domácí mazlíčci. Testovali jsme robotické myšky od HEXBug, se kterými se pobaví děti i kočičí lovci. Podívejte se, jak robotické myšky dovádí v bludišti nebo prohání kočky.

Sestavte si domácí ZOO a staňte se ošetřovatelem nových Squismallows

Sestavte si domácí ZOO a staňte se ošetřovatelem nových Squismallows

Jemné a měkkoučké Squishmallows jsme vám už představili v jednom z předchozích článků. Teď se jejich rodinka rozšířila o nové členy. Někteří mají i své velké sourozence. Zveme vás do naší plyšové ZOO, kde vám Vali představí nové zvířecí osobnosti.